Deski elewacyjne Cedral

deska elewacyjna cedral

Elewacja budynku jest elementem, na który zwraca się szczególną uwagę. Niezależnie od tego, jak piękne będzie wnętrze, pierwsze wrażenie to zawsze wygląd zewnętrzny (co zresztą sprawdza się także w relacjach międzyludzkich). Możemy potem być zachwyceni wnętrzem, jednak to, co w pierwszej chwili pomyślimy o budynku, zależy od tego, jak się on prezentuje z zewnątrz.

Deska elewacyjna godna uwagi

deska elewacyjna cedralDlatego jeżeli zależy nam na tym, aby otoczenie odbierało nasz obiekt bardzo dobrze, powinniśmy zadbać o jego elewację. Obecnie klasyczne tynki tracą na popularności, mimo iż jest ich szeroki wybór (to między innymi tynki mineralne). Z kolei wykorzystywanie drewna do wykonania elewacji mija się z celem, ponieważ nawet dobrze zaimpregnowane może zacząć gnić czy butwieć wraz z upływem czasu ? narażone na negatywne warunki atmosferyczne jest bowiem nieustannie. A taka elewacja już traci swój początkowy urok. Co zatem obecnie warto stosować na elewację? Jest wiele innych rozwiązań poza tynkami i drewnem, a jednym z nich jest trwała deska elewacyjna Cedral. Dlaczego jest to rozwiązanie godne uwagi? Przede wszystkim dlatego, iż taka deska elewacyjna kompozytowa wyglądem przypomina drewno, a ma o wiele więcej zalet niż ono. Ale od początku – z czego wykonana jest taka deska Cedral?

deska elewacyjna cedralZ syntetycznych włókiem połączonych z celulozą drzewną, wodą oraz cementem. To inaczej włóknocement, który stanowi uniwersalny materiał budowlany, a przy tym jest naprawdę ekologiczny. To doskonały wybór dla osób, które cenią sobie ochronę środowiska. Za pomocą desek elewacyjnych Cedral można tworzyć nowoczesne elewacje, które przyciągną oko każdego przechodnia. Do tego nie musimy przejmować się konserwacją takich desek, ponieważ nie wymagają one dużej ilości uwagi. Są odporne na negatywne działanie czynników środowiskowych takich jak opady czy promieniowanie UV, są także obojętne dla szkodników. Dlatego nawet po długim czasie eksploatacji zachowują swój pierwotny wygląd i prezentują się naprawdę dobrze. Nie ma też mowy o kurczeniu się desek czy wydłużaniu. Cieszą się one bardzo dobrą stabilnością wymiarów, na które nie wpływają czynniki atmosferyczne. Dodatkowo producent zabezpiecza deski farbą ochronną, co jeszcze bardziej wydłuża ich trwałość.

Podsumowując temat elewacji nowoczesnych budynków ? bez wątpienia doskonałą alternatywą dla tynków czy drewna są deski elewacyjne Cedral, które posiadają szereg zalet. Przede wszystkim atrakcyjny wygląd, ale też wytrzymałość oraz trwałość, które sprawiają, że taka elewacja może wyglądać dobrze przez długi czas.

Źródło informacji: swiatdeski.pl