Jak dbać o jakość powietrza ? nawilżacze i oczyszczacze

Jakość powietrza ma ogromne znaczenie, o czym zazwyczaj przekonujemy się w miesiącach zimowych. Wtedy pali cię w piecach, jest więcej dymu i smogu, jak dojdzie do tego mgła do widoczność jest fatalna. W dodatku nie tylko astmatycy i alergicy moją narzekać wtedy na kaszel czy drapanie w gardle. Również zdrowe osoby mogą mieć problemy z oddychaniem.

Na powietrze w mieście nie mamy wpływu, ale na to w domu już tak

nowy nawilżacz powietrza xiaomi smartmiZ pomocą odpowiednich urządzeń sprawimy, że powietrze będzie czyste, zdrowe i miały odpowiedni poziom nawilżenia. Co warto kupić? Dobrym zakupem będzie na pewno nowy nawilżacz powietrza Xiaomi Smartmi. Jest on na tyle mały że można go postawić na stole czy biurku, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by został ustawiony na podłodze. Ma minimalistyczny kształt prostokątnego klocka oraz białą obudowę, dzięki czemu wpisze się w każdą aranżację przestrzeni. Dzięki dużemu zbiornikowi na wodę może działać bez przerwy nawet do ośmiu godzin! Urządzenie działa cicho, więc nie będzie przeszkadzać domownikom. Posiada trzy ustawienia prędkości nadmuchu pary wodnej, a dodatkowo samo usunie nadmiar pozostałej wody, co ułatwi czyszczenie urządzenia. To zdecydowanie najbardziej zaawansowany i funkcjonalny nawilżacz powietrza dostępny na rynku, w dodatku w bardzo atrakcyjnej cenie.

nawilżacz powietrzaDzięki nawilżeniu powietrza (szczególnie zimą) uniknie się wysuszenia śluzówki nosa i gardła, co powoduje dyskomfort i utrudnia leczenie przeziębienia lub grypy. Jednak samo nawilżanie to jeszcze nie wszystko. Warto zadbać także o oczyszczenie powietrza. Dobre urządzenie filtruje powietrze i usuwa pył, kurz, wirusy, czy cząsteczki smogu. Posiada wymienne filtry, które trzeba regularnie wymieniać, tak by urządzenie faktycznie nadmuchiwało na nas czyste powietrze, a nie to zabrudzone. Warto zaznaczyć, że także rekuperatory czy niektóre klimatyzatory mają funkcję oczyszczania powietrza. Jednak to urządzenia dosyć drogie i nie każdemu potrzebne np. osobom wynajmującym mieszkanie. Wtedy lepiej jest kupić mobilny oczyszczacz który zawsze można zabrać ze sobą do nowego lokum lub sprzedać, jeśli chcemy go wymienić na nowszy model.

Czyste powietrze sprzyja także alergikom i astmatykom, ale również dzieciom, czy seniorom z chorobami płuc. Zdecydowanie jakość powietrza wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników. Jeśli jest ono czyste i ma odpowiednią wilgotność to oddychanie będzie łatwiejsze, nawet jeśli cierpimy na schorzenia układu oddechowego. Warto zatem kupić dobrej jakości oczyszczacz i nawilżacz powietrza, które nie zajmują dużo miejsca i są banalnie proste w obsłudze, a jednocześnie zaawansowane technologicznie i funkcjonalne.