Podział drzwi na kategorie

Idąc po raz pierwszy do salonu drzwiowego w celu zakupu odpowiedniego produktu wiele osób dezerteruje już na wstępie. Gubią się w gąszczu terminów, nie wiedzą na jaki materiał postawić, czy na co zwracać uwagę przy zakupach. Faktycznie, drzwi można podzielić na różne kategorie ze względu na sposób mocowania, styl, przeznaczenie (np. dla przemysłu), sposób zamykania, czy też materiał wykonania.

Co każdy klient powinien wiedzieć w tym względzie?

eleganckie drzwi zewnętrzne w katowicachNa pewno drzwi dzielą się na te wewnętrzne oraz na eleganckie drzwi zewnętrzne w Katowicach. Te drugie zwane są także drzwiami wejściowymi i ta nazwa więcej mówi. Są to drzwi pozwalające na wejście do danego budynku ? mogą być zarówno frontowe np. w domu, jak i drzwi tylnie np. pozwalające na wejście na zaplecze sklepu lub restauracji. Z kolei drzwi wewnętrzne to te montowane w środku budynku, prowadzące do konkretnego pomieszczenia. Drugi podział drzwi to ten ze względu na rodzaj otwierania i zamykania. Drzwi mogą być zamykane na klucz, zasuwę, łańcuch, przekładkę ? to metody tradycyjne. Otwiera się je stojąc przy drzwiach ? nie da się tego zrobić na odległość. Inaczej sprawa wygląda przy drzwiach na domofon, kod lub sygnał. Wtedy osoba w dyżurce ochroniarza, w mieszkaniu, czy w recepcji może wpuścić daną osobę do środka poprzez naciśnięcie przycisku.

drzwi wejściowe Warto jednak zaznaczyć, że elektroniczne zamki tego typu mogą działać podobnie jak klucz ? trzeba stanąć przed drzwiami i do czytnika przyłożyć kartę, zeskanować swój odcisk palca, czy też wcisnąć określoną kombinację przycisków. Specyficznym rodzajem drzwi są te przesuwne. Montowane często w loftach nie mają żądnego zamka a jedynie uchwyt ułatwiający ich przesuwanie po szynie. Drzwi dzielimy także ze względu na materiał wykonania. W domach zwykle wybiera się te z drewna lub imitujące drewno. Sprawiają, że wnetrze jest stylowe i przytulne. Jednak w budynkach użyteczności publicznej lepiej używać drzwi plastikowych ? są przeźroczyste więc widać co za nimi się dzieje, łatwo się je myje i dezynfekuje ? idealnie w czasie pandemii. Z kolei w magazynach, przedsiębiorstwach przemysłowych, czy na zapleczach montowane są drzwi metalowe np. stalowe. Są trudne do sforsowania, odporne na uderzenia, czy zarysowania o które w pracy nietrudno.

Warto wspomnieć też o tym, że drzwi dzielimy ze względu na styl i dekoracje np. drzwi zabudowane i przeszklone, drzwi klasyczne i nowoczesne i tak dalej. Najważniejsze jest to, by wiedzieć przed udaniem się do salonu drzwiowego co oznaczają wszystkie terminy i zagadnienia, tak by szybko rozeznać się w ofercie i wybrać to co dobre.