Ile zapłacić trzeba za naprawę okien?

Mimo tego, że stolarka okienna wyróżnia się obecnie coraz większą wytrzymałością, od czasu do czasu nadal konieczna może być jej naprawa. W takiej sytuacji, najważniejsze jest zwrócenie się o pomoc do profesjonalistów, którzy bez problemu poradzą sobie z usunięciem uszkodzeń. Koszt naprawienia okna może być widocznie zróżnicowany, zależąc przede wszystkim od rodzaju usterki.

Na koszty powiązane z naprawą okna wpływać może kilka odrębnych czynników

naprawa okien w warszawieDo tych, mających największy wpływ na tą właśnie kwestię, zaliczyć należy typ występującej usterki, rodzaj okna oraz firmy, która ma zająć się naprawą. Różne przedsiębiorstwa i ekipy odpowiedzialne za rozwiązywanie problemów z działaniem okna, mogą w zupełnie różny sposób wyceniać swoje usługi. Regulacja skrzydeł okiennych wiąże się najczęściej z wydatkiem od 30 zł, przy regulacji jedynie pojedynczego skrzydła. Wymiana klamki w skrzydle okiennym to zaś koszt rzędu 20 zł, a zawiasów od 180 zł do 200 zł. Z wymianą uszczelek okiennych związany jest zaś wydatek około 60 zł od jednego skrzydła. Wymiana szyb z kolei to już wydatek znacznie większy, dochodzący w pewnych przypadkach nawet do 500 zł, a zaczynający się od 200 złotych.

naprawa dużego okna Wielu użytkowników może mieć wątpliwości, czy naprawa okien w Warszawie jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Część z nich zastanawia się bowiem, czy nie lepiej jest wymienić uszkodzoną stolarkę okienną na nową. Nie jest to opłacalne, o ile zaistniała usterka nie ma zbyt dużych rozmiarów. Wymiana okna to niemal zawsze znacznie większy wydatek, związany bezpośrednio z wysokimi opłatami za robociznę. Najlepszym rozwiązaniem, aby ustrzec się przed zbyt wysokimi opłatami związanymi z naprawą stolarki okiennej, jest porównywanie ze sobą oferty różnych firm. Tylko w ten sposób bowiem będzie możliwe wybranie usług takiej firmy, która jest w stanie zaoferować najlepsze możliwe warunki współpracy. Różnice, pomiędzy wyceną różnych przedsiębiorstw zajmujących się naprawą stolarki okiennej, mogą być naprawdę spore.

Naprawa okien w wielu różnych przypadkach okazać się może koniecznością. Będzie tak oczywiście w każdym przypadku, kiedy niesprawna stolarka wpływa w znacznym stopniu na komfort codziennego życia. Niesprawne okno może być również związane z bardzo wysokimi opłatami, wynikającymi z ucieczki większych ilości ciepła z danego pomieszczenia. Aby zminimalizować niekorzystne skutki niesprawnej stolarki, powinno się jak najszybciej przystąpić do usunięcia występującej usterki, bez zwracania uwagi na zbyt wysokie koszty.