Elektryczne produkty w domu

Mówiąc o elektrycznych produktach w domu, większość myśli o telewizorach, radiach, czy lodówkach. Nie da się ukryć, że każdy z tych sprzętów, jak i wiele innych, wymaga podłączenia do sieci energetycznej. Jednak technika poszła do przodu, a firmy zajmujące się wyposażeniem domu stale rozwijają różne koncepcje.

Elektryczne urządzenia w gospodarstwie domowym

okno Dzięki temu to, co kiedyś było obsługiwane ręcznie, dziś może być napędzane energią elektryczną i sterowane na odległość. Przykładem takiego produkty może być stylowy elektryczny karnisz. W końcu karnisz to coś, co kojarzy się z metalowym prętem, z kółeczkami lub żabkami, na którym wiesza się firanki oraz zasłony. Teraz jednak można kupić karnisze w nowej odsłonie. Przypominają one szyny sufitowe ? są płasko do niego przymocowane, zwykle w kolorze białym, a mocowania firanek i zasłon są ukryte. Karnisz elektryczny może być sterowany w dwojaki sposób. Pierwszy to sterowanie przyciskami. Zwykle przy otworze okiennym umieszcza się jeden lub dwa przyciski, które pozwalają na rozsunięcie lub zsunięcie tkanin. Drugi sposób to sterowanie poprzez aplikację. Tu można sterować karniszem na odległość, a także ustawić godziny przesuwania się zasłon.

stylowe okno Przykładowo, osoby mające problemy z porannym wstawaniem mogą zaprogramować karnisz tak, by zasłony rozsuwały się kiedy zadzwoni budzik. Promienie światła wdzierające się do pomieszczenia na pewno dobudzą każdego. Elektrycznie mogą być sterowane także rolety zewnętrzne, czyli antywłamaniowe. Podciąganie ich może być utrudnione ze względu na dużą wagę. Seniorzy, czy dzieci nie potrafiłyby ręcznie (taśmą lub sznurkiem) opuścić żaluzji, a tak mogą to zrobić jednym przyciskiem. Także w branży oświetleniowej sporo się zmieniło. Dawniej nowinką były lampy aktywowane klaśnięciem, stąd potoczna nazwa ,,klaskacze?. Była to jednak rzecz zawodna. Nie zawsze lampa ,,chwytała?, a włączenie głośnej muzyki zapewniało stałe miganie światła. Teraz lampy w całym domu można sterować aplikacją.

Światło można nie tylko włączać i wyłączać, ale też tylko nieco przygasić tworząc tym samym romantyczną atmosferę, czy też lekko zapalić światło kiedy idzie się w nocy do łazienki lub kuchni. Nie można także zapomnieć o elektrycznych czujnikach dymu, czujnikach otwarcia okien i drzwi, głowicach termostatycznych na wifi, czy systemach alarmowych. Dzięki nim bezpieczeństwo w domu jest znacząco podwyższone, podobnie jak komfort domowników. Sprzęty nie muszą być wcale drogie, a kupić je można nawet w znanych sieciach budowlanych oraz wnętrzarskich.