Gładkie, eleganckie listwy przypodłogowe do paneli

Współcześnie coraz więcej osób decydujących się na prace remontowe we własnym domu zwraca ogromną uwagę nie tylko na ogólny efekt końcowy remontu, ale również na drobne detale, które jak wiadomo zawsze składają się na obraz całości. Z tego też powodu przykłada się dziś dużą uwagę również do samego wykończenia, które powinno spójnie współgrać z nowym, odświeżonym wyglądem pomieszczenia.

Listwa z ładnego materiału

listwa przypodłogowa do paneliW upiększeniu każdej przestrzeni pomogą niewątpliwie gładkie listwy przypodłogowe, które pozwolą ukryć m.in. nieestetyczne, szpecące wystrój wnętrza okablowanie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów listw przypodłogowych, które nie tylko pozwalają pięknie wykończyć świeżo wyremontowane pomieszczenie, ale również stanowią niejako dodatkową ozdobę same w sobie. Listwy przypodłogowe powinny być więc gładkie, delikatne i przede wszystkim stonowane kolorystycznie (najlepiej sprawdza się uniwersalna biel). Idealna gładka listwa przypodłogowa do paneli powinna ponadto być wykonana z wytrzymałego, ale i efektownego materiału, który powinien szczelnie przylegać do ściany. Z tego też powodu sporym zainteresowaniem cieszą się dziś zwłaszcza listwy wykonane z ekologicznych tworzyw (bardzo modne są drewnopochodne płyty MDF, które są w 100% naturalne).

listwa przypodłogowa do paneliMateriały przypodłogowe pokrywane są również specjalnym, żelowym lakierem, dzięki któremu listwy w trakcie eksploatacji nie zmieniają swojej barwy oraz wyglądu (nie blakną, nie zdzierają się oraz nie tracą swojego pierwotnego kształtu). Należy przy tym podkreślić, że listwy przypodłogowe impregnowane są również od tylnej strony, dzięki czemu nie pochłaniają one wilgotności ze ściany i nie odklejają się od niej. Wysokiej jakości listwy przypodłogowe są również odpowiednio wyprofilowane – standardowo zawierają one dwa równe rowki, które usprawniają montaż i sprawiają, że listwy znacznie szczelniej przylegają od ściany. Odpowiednio dobrane listwy nie tylko upiększają wystrój pomieszczenia, ale również pozwalają utrzymać je w czystości – brud oraz kurz nie może dzięki temu wniknąć w szczeliny przypodłogowe. Listwy powinny więc szczelnie przylegać do ściany oraz podłoża, z tego też powodu elementy styczne wykonane są zazwyczaj z elastycznego materiału, który dostosowuje się kształtem do wszelkich krzywizn czy wybrzuszeń ściany.

Listwy bardzo często imitują swym wyglądem fakturę drewna, są jednak od niego znacznie tańsze i przede wszystkim bardziej plastyczne. Warto również wspomnieć o montażu listwy, który jest bardzo prosty i szybki. Na rynku istnieją również listwy podklejane, których montaż jest jeszcze prostszy, ponieważ nie wymaga użycia dodatkowego kleju.