Grzejniki pokojowe – jakie wybrać

grzejnik pokojowy

Grzejniki pokojowe muszą mieć nie tylko dobrą wydajność grzewczą, ale także i odpowiednią estetykę, dlatego warto zorientować się w tym z czego możemy wybierać i jakie są wady i zalety poszczególnych dostępnych na dzień dzisiejszy rozwiązań.

Grzejniki pokojowe stalowe a aluminiowe

grzejnik pokojowyNa wstępie omówimy grzejniki pokojowe stosowane w instalacji centralnego ogrzewania. Można tu wskazać na grzejniki stalowe lub aluminiowe. Najpowszechniejsze i zarazem najkorzystniejsza na dzień dzisiejszy wydają się być grzejniki stylowe w wersji płytowej. Wynika to z tego, że grzejniki tego rodzaju mają dobrą wydajność grzewczą przy stosunkowo ograniczonej powierzchni, co w przestrzeni pokojowej jest szczególnie ważne. Jeśli chodzi natomiast o walory estetyczne, to grzejniki te są raczej dość proste i minimalistyczne oraz dostępne są one w rożnych formatach, dzięki czemu z powodzeniem da się je dopasować do każdego pomieszczenia, niemniej większość osób i tak będzie starała się je ukryć. Drugą opcją są grzejniki aluminiowe, które mają mniejszą moc grzewczą, jednak przy tym są one lżejsze, co ułatwia ich montaż oraz pozwala na ich wykorzystanie w miejscach niedostępnych dla grzejników stalowych. Więcej opcji mamy natomiast, jeśli chodzi o grzejniki elektryczne.

grzejnik pokojowyTutaj do wyboru mam grzejniki promiennikowe, konwektorowe czy olejnikowe. Jeśli chodzi o grzejniki pokojowe to najmniej sprawdzają się tu grzejniki konwektorowe z wentylatorem, wynika to z tego, że grzejniki tego typu pracują dość głośno co dla osób przebywających w pokoju może być dość uciążliwe. Jeśli chodzi o estetykę to zasadniczo wszystkie grzejniki elektryczne są dość proste i minimalistyczne, dlatego ich rodzaj nie ma tu większego znaczenia – z pewnym wyjątkiem jednak o tym zaraz. Najkorzystniejsze, jeśli chodzi o warunki panujące w pomieszczeniu ogrzewanym są grzejniki olejnikowe, które wytwarzają korzystny mikroklimat ich zaletą jest także fakt, że nie wzniecają one kurzy i alergenów oraz, że nie przesuszają one powietrza. Jeśli chodzi natomiast o szybkość ogrzewania najlepiej wypadają grzejniki promiennikowe. Pod względem estetycznym jednak najciekawiej wypadają grzejniki pokojowe dekoracyjne. Takie grzejniki charakteryzują się niepowtarzalną stylistyką, która bardzo często w żadnej mierze nie przypomina tradycyjnych grzejników.

Tego rodzaju grzejniki mogą nawet przypominając dzieła sztuki, dzięki czemu nie tylko doskonale pasują one do przestrzeni pokojowej, ale także stanowią jej dobre uzupełnienie. Niemniej wybór odpowiedniego grzejnika pokojowego zawsze pozostaje kwestią indywidualną.

Dokładniejsze informacje na temat grzejników na: https://www.jaga.com.pl/