Izolacja natryskowa – najważniejsze kwestie

izolacja natryskowa

Szukając ekipy budowlano-remontowej w Gorzowie, która wykona dla nas izolację termiczną budynku, warto zwracać uwagę nie tylko na ceny usługi. Chociaż cena jest dla wielu osób naprawdę ważna, równie istotne jest to, jaką metodą ocieplania posługiwać się będzie dana ekipa budowlana.

Izolacja natryskowa szybko przebiega

izolacja natryskowaOczywiście każda będzie oferować wykonanie izolacji za pomocą styropianu czy wełny skalnej, ponieważ do tego zadania nie trzeba posiadać specjalistycznych sprzętów. Inaczej jest w przypadku izolacji pianką poliuretanową. Jeżeli interesuje nas bowiem izolacja natryskowa – Gorzów jest miastem, w którym nie każda ekipa budowlana dysponuje odpowiednimi urządzeniami do oferowania tego typu usług. Metoda natryskowa wymaga bowiem zastosowania specjalnego agregatu z dwoma pompami, wężami oraz pistoletem natryskowym. To urządzenie sporo kosztuje, dlatego posiadają je jedynie te firmy, które uważają wykonywanie izolacji termicznych za swoją podstawową usługę. Jednakże pewnym jest, że z upływem czasu coraz więcej ekip budowlanych będzie inwestować w sprzęty do izolacji natryskowej. Wiele bowiem wskazuje na to, że ocieplanie pianką PUR na przestrzeni najbliższych lat stanie się najpopularniejszą metodą izolacji. Dlaczego?

izolacja natryskowaWymieniać tutaj można naprawdę wiele korzyści. Po pierwsze – szybkość wykonania. Można zapomnieć o ocieplaniu, które trwa kilka godzin, a im pomieszczenie jest większe, tym dłużej. Izolacja natryskowa w Gorzowie przebiega naprawdę szybko. Pracownik ubrany w specjalny kombinezon rozpyla piankę po danych powierzchniach, które mają być ocieplone. Mogą być one wykonane z dowolnego materiału, czy to z betonu, czy z drewna. Dopiero po osadzeniu się na podłożu pianka zaczyna pęcznieć. Dzięki temu w formie natrysku może dostać się w każdą szczelinę, która następnie zostanie wypełniona. Co to oznacza? Najwyższy poziom skuteczności. Takie ocieplenie nie posiada bowiem żadnych mostków termicznych. Ciepłe powietrze nie ma którędy uciekać. To dla właścicieli budynków zatem także ekonomiczność ? rachunki za ogrzewanie podczas zimy zdecydowanie spadną. Ale to nie wszystko, kolejna ważna kwestia jest taka, że stosując izolację natryskową nie tylko ocieplamy ściany, ale równocześnie zabezpieczamy je przed hałasem! Pianka poliuretanowa posiada bowiem także właściwości izolacyjności akustycznej.

Jej zastosowanie wygłuszy hałasy docierające z zewnątrz, jak i z innych pomieszczeń. Możemy zrobić na przykład na tak wyizolowanym poddaszu nawet miejsce do gry na perkusji, a pozostali domownicy nie powinni na to narzekać. To prawdziwe zalety, które sprawiają, że wykonywanie ocieplenia metodą natryskową znajduje tak wielu zwolenników.