Jaki zlewozmywak jednokomorowy wybrać?

Im większa jest rodzina, tym więcej naczyń, dlatego warto zadbać o wygodne ich zmywanie. Osoby, które nie chcą decydować się na zmywarkę, muszą postawić na sprawdzone rozwiązanie w postaci zlewozmywaka. W mniejszych kuchniach element ten nie może być dwukomorowy, bo po prostu zabraknie miejsca.

Zlewozmywaki z różnych materiałów

zlewozmywak jednokomorowy stalowy podwieszanyZ tego względu należy wybrać jednokomorowy zlewozmywak, który występuje w kilku rodzajach, różniących się między innymi materiałem, sposobem montażu czy wielkością. Oprócz tego, ten element kuchni, różni się kształtem. Większość jednokomorowych zlewozmywaków jest prostokątnych, który to kształt pozwala na wygodne mycie naczyń ? większy bok, równoległy do krawędzi blatu powoduje, że ręce nie muszą sięgać daleko, dzięki czemu zachowana jest ergonomia. Pozwala to na bardzo komfortowe czyszczenie, a także szybkie odkładanie brudnych naczyń. Prostokątny zlewozmywak jednokomorowy stalowy podwieszany może być wykonany z różnych materiałów. Jednym z najbardziej popularnych i tradycyjnych rozwiązań jest ceramika. To bardzo trwały materiał, ale jednocześnie dość dogi. Ceramiczne zlewozmywaki jednokomorowe są niezwykle odporne na uderzenia ? zdecydowanie bardziej niż modele granitowe.

zlewozmywak jednokomorowy stalowy podwieszanyWarto podkreślić, że tego rodzaju materiał nie ulega przebarwieniom. Doskonałym rozwiązaniem jest oczywiście także stal nierdzewna, bardzo popularna w nowoczesnych kuchniach. Materiał jest ekonomiczny i łatwo jest go wyczyścić. Gładka stal może być bardziej podatna na zarysowanie, ale łatwo jest znaleźć modele o odmiennej fakturze. Dodatkową zaletą zlewozmywaków ze stali nierdzewnej jest z całą pewnością mnogość modeli, dzięki której można znaleźć właściwy ? o wymarzonym kształcie i wielkości. Zlewozmywaki różnią się sposobem montażu. Niektóre z nich są nakładane, co stanowi prosty sposób mocowania ? wystarczy je umieścić na szafce bez blatu. Podwieszane zlewozmywaki montowane są od dołu, dzięki czemu ich górna półka jest na wysokości blatu. Inne rozwiązanie stanowią modele wbudowane ? wstawia się je w miejsce wycięcia fragmentu blatu od góry. Istnieje wiele modeli prostokątnych zlewozmywaków jednokomorowych. Niektóre z nich są wykonane ze stali, inne z granitu czy ceramiki. Ten pierwszy materiał stanowi ekonomiczne rozwiązanie, a w dodatku jest wytrzymały i łatwo się go czyści.

Dzięki mnogości modeli wykonanych ze stali nierdzewnej łatwo jest wybrać prostokątny zlewozmywak jednokomorowy stalowy, który może być podwieszany, wbudowany lub nakładany. Każdy rodzaj montażu ma swoje wady i zalety. Warto pamiętać też, że do użytkowania zlewozmywaka przydadzą się dodatkowe akcesoria, takie jest dozownik do mydła czy koszyk na sztućce.