Jakie ceny mają obecnie ławki parkowe betonowe?

Wielu przedsiębiorców, którzy zlecają biurom architektonicznym projekty przestrzeni miejskiej, staje przed problemem zbyt wysokich kosztów inwestycji. Istnieje jednak wiele praktycznych sposobów na to, by w prosty sposób zredukować kwoty przewidziane na ten cel. Przede wszystkim warto stawiać na trwałe, lecz niekoniecznie drogie elementy małej architektury, takie jak ławki czy kosze na śmieci. Rozsądnym rozwiązaniem jest także zatrudnienie ochrony obiektu, która będzie zapobiegała aktom wandalizmu.

Ile wynosi zakup ławek parkowych betonowych?

Ławki betonowe w parkuDzięki dużemu wyborowi różnego rodzaju ławek wykonanych z rozmaitych materiałów niemal każdy inwestor planujący przestrzeń miejską może zapewnić sobie pewną swobodę realizacji projektu. Najważniejszą kwestią w przypadku funkcjonalnego gospodarowania dostępnym miejscem jest tutaj dostosowanie ilości sprzętów do realnego zapotrzebowania. Jeśli miejsce jest często uczęszczane przez spacerowiczów i turystów, a natężenie ruchu zwiększa się w sezonie wiosenno-letnim, to przestrzeń będzie wymagała zapewnienia sporej ilości siedzisk. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku będą ławki parkowe betonowe – ceny tego typu elementów zależą głównie od ich wielkości oraz jakości materiałów, z których zostały wykonane. Należy więc wiedzieć, czego się oczekuje i jak elementy małej architektury mają się prezentować wizualnie. Zależy to głównie od lokalizacji, w jakiej mają one funkcjonować. W przestrzeniach publicznych, takich jak parki miejskie, najlepiej sprawdzają się solidne betonowe warianty o prostym designie.

Ławki betonowe i stół do piknikuNa terenach prywatnych o reprezentacyjnym charakterze większe zastosowanie znajdą droższe siedziska z widocznymi złoceniami lub dekoracjami. Jednak nie zawsze są one tak praktyczne, jak ich proste betonowe odpowiedniki w nieco surowszej, lecz wciąż funkcjonalnej formie. Mogą posiadać one również dodatek w postaci drewnianych lub metalowych belek. Niezwykle tanią opcją są natomiast modele wbudowane w murki lub w całości pokryte betonem. Umożliwiają one swobodne zajmowanie miejsc przez przechodniów i z łatwością komponują się z otaczającym je krajobrazem. Są niezwykle łatwe w utrzymaniu i nie wymagają dodatkowych napraw. Nie ulegają też uszkodzeniom mechanicznym i są odporne w starciu z czynnikami atmosferycznymi. Właściwie nic nie jest w stanie ich zniszczyć. Dzięki temu przetrwają wiele lat w nienagannym stanie, co z kolei zapobiegnie dodatkowym kosztom. Siedziska wykonane z uniwersalnego betonu zapewniają optymalny poziom wygody użytkownikom i nie narażają inwestora na zbyt wysokie ceny produktu.

Niższego kosztu tego typu inwestycji można spodziewać się również przy zakupie hurtowym. Producenci zwykle przewidują w takich sytuacjach specjalne rabaty dla nabywców, którzy zdecydują się na kupno większej niż przeciętnie ilości ławek. Droższym rozwiązaniem będą też modele z oparciami. Zwykle decyzja o zakupie wariantu bez nich podyktowana jest chęcią zaoszczędzenia na całej inwestycji. Beton wraca obecnie do łask z przyczyn ekologicznych i ekonomicznych i właśnie ta opcja wydaje się dziś najbardziej opłacalna.