Maszyny rozdrabniające odpady drewniane

Firmy na co dzień pracujące z drewnem zdają sobie sprawę, że nie wykorzystują tego surowca w całości. W zakładach stolarskich zawsze pozostają małe elementy, które w takiej postaci niestety nie mogą zostać ponownie zastosowane. Jednak aby drewno nie zostało zmarnowane branża przemysłowa zaopatruje się w specjalistyczne maszyny do rozdrabniania, aby nawet najmniejszy kawałek znalazł swoje zastosowanie w dalszym procesie produkcyjnym.

Urządzenia tnące drewno

maszyny rozdrabniające do drewnaW ten sposób wytwarzając zrębki wykorzystywane są one jako materiał do tworzenia sklejek, bądź jako opał w dużych zakładach. Rozdrabniacze oferowane przez producentów na rynku występują w wielu wariantach roboczych. Dotyczy to nie tylko mocy silnika, wielkości otworu na drewno, ale również rodzaju zastosowanych wałów, które przekładają się na skuteczność pracy oraz precyzję efektu ostatecznego. Dwuwałowe maszyny rozdrabniające do drewna cieszą się więc największym zainteresowaniem wśród specjalistów, którzy cenią sobie drobne zrębki oraz ich jakość. Do zastosowania przemysłowego tego typu maszyny muszą posiadać solidną konstrukcję, która pozwoli komponentom poradzić sobie nawet z drewnem o dużej twardości. Poza tym często średnica wałów sprawia, że powiększona jest również przestrzeń robocza, pozwalająca na wykonanie procesu rozdrabniania bardzo dokładnie.

maszyny rozdrabniające do drewnaWarto jednak zwrócić również uwagę na ilość noży oraz jakość ich wykonania, ponieważ wpływa to na wielkość otrzymywanych zrębek drewna. Wszystkie rozdrabniacze muszą być dostosowane do intensywnej pracy przemysłowej, która dotyczy nie tylko firm stolarskich, ale również wielu innych branż mających coś wspólnego z obróbką drewna. Wykorzystanie całego materiału ma duże znaczenie, ponieważ zminimalizuje ono wycinkę lasów ograniczając pozyskiwanie nowego surowca. Profesjonalne maszyny poza tradycyjnym osprzętem wyposażone są również często w specjalne podajniki, aby zrębki od razu przedostawały się do kontenerów i zabezpieczone zostaną przewiezione do właściwego sektora, gdzie znajdą ponowne zastosowanie. Rozdrabniacze dwuwałowe zmniejszają wielkość materiału z wykorzystaniem stalowych noży, które aby uzyskać możliwie jak najdrobniejsze zrębki wymagają wysokiego momentu obrotowego silnika, jakim są napędzane.

Nie zmienia to jednak faktu, ze każda fabryka może mieć zapotrzebowanie na zupełnie inne rodzaje maszyn tego gatunku, ponieważ różnią się one od siebie nie tylko parametrami. Posiadają na wyposażeniu różne osprzęty i dodatkowe elementy, których zadaniem jest ułatwienie pracy i ograniczenie roli człowieka w całym procesie.