Meble kuchenne – co i jak?

producent mebli

Wybór mebli kuchennych to ważna decyzja ze względu na wiele czynników. Wbrew pozorom kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy bardzo dużą ilość czasu, a w związku z tym ważne jest, aby była jak najbardziej funkcjonalna. Jak zatem wybrać dobre meble kuchenne ? czym się sugerować i kierować? Warto zacząć od przemyślenia w jakim stylu i kolorze ma być kuchnia.

Aranżacja stylowej kuchni krok po kroku

producent mebliJeśli zdecydujemy się na styl nowoczesny mamy do wyboru mahoniowe, laminowane na połysk czy też przeszklone meble oraz dodatki z aluminium. Do wyboru są gotowe szafki lub przygotowywane na zamówienie. Szafki przygotowywane na zamówienie są dobrym wyborem, gdy nasza kuchnia ma nietypowy kształt lub chcemy, żeby miała swój własny, unikatowy styl. Najpopularniejsze w kuchni są fronty wykonane z płyty MDF i powlekane farbą lub foliowane na gorąco. Nie jest to najlepsze wyjście, ponieważ przez kontakt z wodą mogą pojawić się wybrzuszenia, a jak wiadomo ? w kuchni nie da się obejść bez wody. Niektórzy wybierają fronty ze szkła. Są one wytrzymałe na wodę, jednak nie do końca radzą sobie z urządzeniami. Najlepszym, a zarazem najdroższym rozwiązaniem są fronty z drewna, które są odporne na wodą i przebarwienia. Kolejnym ważnym elementem w kuchni są blaty.

producent mebliBlaty laminowane są odporne na zabrudzenia i wysoką temperaturą, jednak są łatwe do zarysowania i mogą pęcznieć od wody. Pomimo swojej niskiej ceny nie są zbyt polecane. Z kolei blaty kompozytowe są łatwe w utrzymaniu, nie widać na nich żadnych zarysowań, a zabrudzenia łatwo zmyć. Są niestety dość drogie. Na rynku są również dostępne blaty z kamienia, jednak są cięższe i wymagają lepszych szafek, do podtrzymania ich. W nowoczesnych kuchniach najczęściej spotykane są blaty stalowe i szklane, jednak są one uciążliwe w utrzymaniu, ze względu na powstające zacieki po nieprawidłowym wytarciu blatu. Niestety każde tworzywo ma swoje wady i zalety, dlatego warto zastanowić się nad tym czy lepiej kupić coś tańszego i trochę trudniejszego w pielęgnacji czy może zainwestować pieniądze w coś lepszego. Producent mebli polecany w małopolskim oferuje duży wybór, jednak decyzja należy do klienta. A co z dekoracją ścian? Kafelki czy zwykła farba, a może kamień?

Coraz częściej w polskich kuchniach spotykany jest właśnie kamień, który pomaga stworzyć w kuchni ciepłą, rodzinną atmosferę. Kafelki natomiast będą dobrym rozwiązaniem w nowoczesnej kuchni, szczególnie gdy przeważa tam biel. Warto najpierw stworzyć projekt kuchni i zdecydować jakie ściany będą pasować najlepiej do wybranych przez nas mebli.