Panele 3d – urządzenie nowoczesnego salonu

panele 3d

Salon to miejsce relaksu, rozrywki oraz spotkań rodzinnych i przyjacielskich. Ma nam zapewniać komfort oraz być namiastką pozostałych części domu. W małych mieszkaniach salon pełni także funkcję jadalni, sypialni czy gabinetu, a wówczas powinien być urządzony zgodnie z pełnionymi funkcjami.

Panele 3d – ich zalety

panele 3dBardzo wiele mówi się o tym, jak ważna jest rola ścian w każdym pomieszczeniu. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ wszelkie niedoskonałości będące na ścianach, czy też zabrudzenia od razu są widoczne. Dotyczy to także tych pozytywnych aspektów, takich jak ozdoby, ciekawa aranżacja czy zdjęcia rodzinne. Jak więc wykończyć ściany, by wyglądały ciekawie, ale jednocześnie nie przyćmiewały całej reszty pomieszczenia? Propozycji jest wiele, ale skupmy się na tych naprawdę ciekawych. Jedną z często stosowanych, bardzo ozdobnych i dostępnych w wielu wariantach jest cegła dekoracyjna. Jej walory doceniło już wiele osób, zwłaszcza zwolenników rustykalnych i industrialnych wnętrz. Jest łatwa w utrzymaniu, trwała i doskonale komponuje się z kominkiem. Nie należy jednak z nią przesadzić, ponieważ pomieszczenia stanie się mało przytulne i niezbyt gustowne. Podobnie wygląda kwestia tynków strukturalnych i dekoracyjnych. Surowość jest obecnie w modzie, a tynk przypominający beton powinien przypaść do gustu wszystkim zwolennikom nowoczesności i minimalizmu.

Jego wartości estetyczne są podobne do tych uzyskanych dzięki cegle i kamieniom dekoracyjnym. Tutaj także lepiej postawić na minimalizm i zdecydować się na udekorowanie ściany bądź dwóch. Więcej mogłoby dać efekt całkowicie przeciwny do zamierzonego. Kolejna propozycja to panele dekoracyjne 3D ? równie ciekawa co pozostałe. Ich niekwestionowaną zaletą jest możliwość nieograniczonego kreowania przestrzeni. Bowiem każde pomieszczenie, w którym użyto panele 3D jest inne i ma swój określony charakter. Bardzo cenna jest też możliwość ingerowania we wrażenia optyczne dotyczące wnętrza. Możemy używać ich by pozornie zmniejszyć lub zwiększyć pokój lub uczynić go niższym czy wyższym. Wiele osób decyduje się na panele ścienne 3D ponieważ są one bardzo nowatorskie, rzadko kiedy spotykamy je w domach znajomy i zawsze wywołują spore wrażenie. Z drugiej strony niedrogie panele 3D to luksus, na który ie wszystkich stać, do czego przyczynia się ich stosunkowo wysoka cena.

Jednak prawdziwi entuzjaści uważają, że panele ścienne 3D są warte każdej ceny. Trudno zresztą się z tym nie zgodzić, z pewnością każdy odwiedzający gość będzie oglądał je jak zahipnotyzowany, takie są już uroki trójwymiarowości.