Precyzyjne cięcie laserem na zamówienie

Obróbka mechaniczna stali jest dość kłopotliwa. Szczególnie wtedy, kiedy zależy nam na wycięciu z blachy bardzo skomplikowanych kształtów lub szczegółowych detali, standardowe maszyny mogą się nie sprawdzić. Dzięki rozwojowi technologii powstają jednak rozwiązania, które umożliwiają wykonanie cięć o wysokiej jakości nawet w przypadku bardzo trwałych materiałów.

Cięcie laserowe jest proste

cięcie laseroweDo takich urządzeń z pewnością kwalifikują się wszelkie lasery, które coraz powszechniej są stosowane przez przedsiębiorstwa produkcyjne. Firmy, które wykorzystują blachę w swoich procesach technologicznych, bardzo często korzystają z usług laserowego cięcia metalowych płyt. Dzięki nowoczesnym technologiom, precyzyjne cięcie stali stało się znacznie prostsze. Cięcie laserowe na zamówienie nie jest zbyt skomplikowanym procesem, jednak budowa samego urządzenia jest dosyć skomplikowana. Oprócz obudowy układu napędzającego oraz stołu roboczego, maszyna posiada specjalną, trwałą głowicę. Do tej części zamocowana jest specjalna dysza, która odpowiedzialna jest za cięcie materiałów. Samo dzielenie materiałów, za pomocą skierowanej wiązki wyselekcjonowanych fal światła emitowanych w otoczeniu różnego rodzaju gazów, nazywane jest cięciem dosyć pochopnie. Wysyłane cząstki powodują bowiem odparowanie materiału. Dzięki temu, że średnica smugi jest bardzo mała, laser może wykonywać bardzo dokładne i precyzyjne cięcia.

cięcie laserowePopularność tego typu usług jest tak duża, ponieważ po obróbce uzyskujemy gotowy do użycia element. Nie musimy szlifować krawędzi ani wykonywać dodatkowych nawierceń, ponieważ są one wystarczająco gładkie. Firmy, które zajmują się cięciem laserowym blach, najczęściej korzystają z maszyn pracujących w jednej płaszczyźnie. Na rynku dostępne są jednak znacznie bardziej innowacyjne urządzenia, w których głowica może pracować w kilku orientacjach. Aby usługa cięcia blachy mogła zostać wykonana, należy złożyć odpowiednie zamówienie. Jeżeli elementy są bardziej skomplikowane, powinniśmy przesłać do usługodawcy bardzo dokładny rysunek techniczny, na którym oznaczone są wszystkie wymiary, na podstawie którego dokona on wyceny. Przedsiębiorstwa są w stanie realizować usługi cięcia blachy już w ciągu jednego dnia.

Obrazuje to, jak wydajny jest proces obróbki stali przy użyciu lasera. Jedynym ograniczeniem, na jakie trafiamy korzystając z tego rodzaju usług, jest związane z zawężeniem wielkości zamawianych przez nas elementów. Wymiary są bowiem ściśle związane z powierzchnią roboczą, w którą wyposażona jest maszyna. Możemy jednak swobodnie obrabiać blachy, które mają grubość nawet 25 milimetrów.