Rodzaje słupków do balustrady metalowej

Balustrady oraz poręcze, to podstawowe elementy zabezpieczające tarasów, schodów, oraz balkonów. Ze względu na ich znaczną rolę, bardzo ważne jest, aby wykonane były w oparciu o jak najsolidniejsze elementy. Jednocześnie, elementy tworzące daną balustradę powinny prezentować się jak najbardziej atrakcyjnie.

Jakie są rodzaje słupków?

balustrada Wynika to przede wszystkim z faktu, że zarówno trasy, jak i balkony znajdują się najczęściej na froncie budynku. Z tego też względu, warto się upewnić, że słupki do balustrady metalowej nie będą prezentować się w sposób, który nie będzie spójny z ogólnym stylem wykorzystanym do wykończenia fasady budynku. Obecnie, znanych jest kilka różnych rodzajów takich właśnie słupków. Rodzaje pierwszy to słupki, które zostały wykonane z drewna. Z całą pewnością ich ogromną zaletą jest ich bardzo atrakcyjny wygląd, który doskonale będzie się komponował przede wszystkim ze stalą nierdzewną. Z drugiej jednak strony, tak wykonane słupki mogą wymagać okresowo wykonanych prac konserwacyjnych. Nie zaleca się także raczej stosowania ich w tych miejscach, gdzie byłyby one mocno narażone na ekspozycję na wilgoć.

balustrada w domuKolejnym rodzajem takich słupków, który stosowany jest ostatnio szczególnie często, są te, które zostały wykonane z metalu, w szczególności ze stali nierdzewnej. Stal jest materiałem cechującym się bardzo wysoką odpornością na szereg, potencjalnie groźnych dla tego metalu, czynników. Oznacza to, że słupki tak wykonane mogą być z powodzeniem wykorzystywane na przykład dla wykończenia balustrad balkonów, czy też tarasów. Słupki takie nie wymagają żadnych prac renowacyjnych, czy też konserwatorskich, aby mogły zachować swój bardzo atrakcyjny wygląd przez długi czas. Warto również podkreślić fakt, że ich schludna, niezwykle minimalistyczna stylistyka, doskonale sprawdzi się do dominującego, nowoczesnego stylu wykończeniowego, wykorzystywanego przede wszystkim do wykończenia elewacji różnego rodzaju budynków. Słupki takie dostępne są w różnych rozmiarach, oraz rodzajach, różniąc się kształtem, czy też dodatkowymi elementami, mającymi stanowić dodatkową ozdobę takich słupków.

Balustrady oraz poręcze są obecnie podstawowym, najczęściej wykorzystywanym zabezpieczeniem wielu schodów, czy też balkonów. Ze względu na ich bardzo istotną funkcję warto się upewnić, ze zostały one wykonane z materiałów, które będą im gwarantowały odpowiedni poziom solidności i zabezpieczą całą konstrukcję poręczy. Oczywiście, ważne jest jednak również, aby prezentowały się one w możliwie jak najbardziej atrakcyjny sposób, dostosowany jednocześnie do wyglądu danej poręczy.