Serwis basenowy – co może obejmować?

Basen ogrodowy to świetna inwestycja. Nadaje się idealnie do samotnych treningów, dziecięcych zabaw, spotkań ze znajomymi, czy do spędzania czasu z rodziną. Odpowiednio duży sprawi, że można w nim swobodnie pływać, grać w piłkę wodną, czy urządzać imprezy przy basenie. Jeśli zadbamy o jego prawidłowe wybudowanie oraz izolację to nie powinniśmy mieć problemu z przedostawaniem się wody do gleby, czy też z nietrzymaniem ciepła wody.

Odpowiedni serwis i czyszczenie basenu

serwis basenowyJednak do użytkowania i konserwacji basenu używa się wielu urządzeń i sprzętów, które nie zawsze sprawnie działają. Wtedy potrzeby jest nam serwis basenowy. Czego mogą dotyczyć usterki? Często są one związane z przepływem wody. Zatykają się odpływy, przez co nie ma cyrkulacji wody. Wtedy woda będzie ,,stała? w basenie, lub też trzeba ją inaczej wypompować. Zatory często tworzą się przy początku odpływu np. zalegają tam mokre liście, włosy, czy inne stałe zanieczyszczenia. Wtedy można je usunąć samodzielnie. Kiedy zator znajduje się głębiej to niezbędny jest serwis basenowy. Serwisanci są także niezmiernie przydatni, kiedy zepsuje się system podgrzewający lub filtrujący. Podgrzewacze są bardzo wygodne, ponieważ dzięki nim stale mamy zapewnioną pasującą nam temperaturę wody, nie czekamy aż np. nagrzeje się ona od słońca.

basenFiltry natomiast sprawiają, że wszelkie zanieczyszczenia, takie jak bakterie, wirusy, ale i pyłki kwiatowe czy drobne owady zostają usunięte. Awaria sprzętu sprawi, że będziemy się kąpać w chłodnej i zanieczyszczonej wodzie. Dobry serwis basenowy naprawi takie sprzęty także kiedy minie termin gwarancji. Coraz więcej osób kupuje także odkurzacze basenowe. Są dostępne automatyczne jak i ręczne. Ten drugi wygląda jak odkurzacz piorący czy szczotka do czyszczenia parowego. Odkurza się nim dno basenu, co pozwala go wyczyścić, pozbyć się bakterii, jak i zabrudzeń stałych. Odkurzacz automatyczny działa jak automatyczne szczotki, które wybierane są do zamiatania domów. Odkurzacz sam jeździ i sprząta dno basenu. To bardzo wygodne urządzenie. Sprzątanie basenów może być jedną z usług serwisu, taka firma zajmie się tez konserwacją i naprawą odkurzaczy.

Serwisanci od basenów mogą również oferować usługi z zakresu doradztwa. Pomoc przyda się osobom, które nie wiedzą jak trzeba dbać o basen, jak również chcą kupić dodatkowy sprzęt i nie potrafią się zdecydować na jeden model. Serwisanci to profesjonaliści, którzy powinni się zajmować nie tylko naprawami sprzętów, ale także doradztwem i usługami z zakresu czyszczenia basenów oraz filtrowania wody.