Sposoby na dom energooszczędny – dobra pianka uszczelniająca

pianka uszczelniająca

Budując dom należy zwrócić uwagę na jego energooszczędność. Obecnie każdy dom powinien posiadać certyfikat energetyczny, który przedstawia, jak wygląda kwestia z jego ogrzewaniem, z mostkami termicznymi czy z produkcją energii.

Pianka uszczelniająca przy montażu

pianka uszczelniającaDlatego, już na etapie projektowania, a później budowania domu należy pamiętać, aby wybierać takie technologie, jak i materiały, dzięki którym dom będzie energooszczędny. Ważne, aby w takim domu eliminować powstawanie mostków cieplnych. To właśnie przez takie mostki termiczne z budynku ?ulatnia? się ciepło. Powstają one najczęściej na połączeniu stolarki z przegrodami zewnętrznymi czy na stykach montażowych domu. Obecnie bardzo często w domach energooszczędnych stosuje się montaż stolarki okiennej jak i drzwiowej w strefie ocieplenia domu. Dzięki temu właśnie można wyeliminować powstawanie mostków cieplnych. Montaż okien w strefie docieplenia to doskonałe rozwiązanie. Jednak warto taki montaż zlecić komuś, kto się na tym zna, gdyż taki montaż okien w strefie docieplenia, różni się od montażu okien w sposób tradycyjny czyli w ścianie zewnętrznej. Podczas takie montażu również wykonuje się tak zwany ciepły parapet. Taki parapet jest idealnie uszczelniony, dzięki czemu, jak już było wspomniane, nie powstają mostki termiczne na styku parapety, ze ściana, jak i oknem.

pianka uszczelniającaDo uszczelniania takiego okna idealna jest pianka poliuretanowa dwuskładnikowa. Dzięki technologi dociera ona w mało dostępne miejsca, dzięki czemu zachowuje się ciągłość izolacji. Dobra pianka uszczelniająca podczas każdego montażu okien jak i drzwi to konieczność. Jedynie takiej izolacji nie wymagają drzwi wewnętrzne, jak na przykład drzwi voster. Jednak w domach energooszczędnych, dobrze, jeśli także odpowiednio dobrane są takie drzwi. Dzięki temu ciepło nie ucieka z poszczególnych pomieszczeń. Wiadomo, że takie domu przede wszystkim wymagają odpowiedniej warstwy izolacji termicznej. To właśnie ona zapobiega szybkiemu wychładzaniu się budynku. Odpowiednią warstwę izolacji termicznej dobiera się na podstawie odpowiednich obliczeń cieplnych. Każda przegroda zewnętrzna musi mieć sprawdzony współczynnik przenikania ciepła. Musi być ona niższy od tych podanych w normie. Poza tym domy energooszczędne muszą mić niski współczynnik EP, czyli Energi pierwotnej. To właśnie to różni domy energooszczędne od domów budowanych do tej pory.

Domy energooszczędne muszą posiadać odpowiednią warstwę izolacji termicznej. |do tego w takich domach dąży się do eliminacji powstawania mostków termicznych. Może to być dzięki zastosowaniu montażu stolarki w strefie ocieplenia.