Stołówka i kuchnia na uczelni – wyposażenie

meble kuchenne na zamówienie

Na kampusie uczelni zazwyczaj znajduje się sporo wydziałów, ale nie wszystkie – czasami poszczególne wydziały są umieszczone w budynkach zupełnie odległych od kampusu. Choć główna stołówka znajduje się na kampusie, władze uczelni powinny pamiętać o tym, aby i na konkretnych wydziałach zapewnić wykładowcom i studentom możliwość skorzystania z bufetu, aby w ciągu dnia zjeść jakiś ciepły posiłek.

Meble kuchenne na indywidualne zamówienie

meble kuchenne na zamówienie W zależności od wielkości wydziału, będziemy mieć do czynienia ze stołówką, która może pomieścić kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt osób. W jaki sposób powinna być wyposażona? Najlepiej sprawdzą się duże okrągłe stoły – w ten sposób wokół nich będzie mogło usiąść wiele osób. Stoły, jak i krzesła, powinny być stabilne – najlepiej sprawdzą się więc meble drewniane. W przypadku potrącenia, nie przewrócimy od razu krzesła, co mogłoby mieć miejsce jeśli byłoby ono wykonane z lekkiego plastiku. Niosąc talerz z zupą, nie dopuścimy więc do kraksy. Stołówka powinna być oddzielona od kuchni ladą – oprócz miejsca na kasę oraz na chłodzoną witrynie, pamiętajmy o wolnym blacie, na którym będziemy podawać posiłki. Jeśli chodzi o samą kuchnię, tutaj wiele zależy od tego, jak duże pomieszczenie zostało na nią przeznaczone.

meble kuchenne na zamówienie Jeśli niewielkie i do tego wąskie – najlepiej sprawdzą się meble kuchenne na zamówienie z Poznania od sprawdzonego producenta, który realizuje indywidualne zamówienia bardzo szybko i w zgodzie ze wszystkimi wytycznymi z projektu. Korzystając z takiej opcji, będziemy mogli na przykład zdecydować się na blaty, których wymiary całkowicie będą odpowiadać naszym oczekiwaniom – w ten sposób unikniemy przycinania blatów, a więc nie dodamy sobie dodatkowej pracy. Możemy również ustalić odpowiednią wysokość mebli – ważne, aby blaty znalazły się na takiej wysokości, by korzystanie z nich było komfortowe. Kucharki z pewnością będą dużo kroić i tak dalej, dlatego blaty powinny zapewniać im właściwą wygodę. W kuchni powinien znaleźć się też malutki stolik, przy którym osoby pracujące będą mogły usiąść podczas przerwy czy nawet podczas wykonywania poszczególnych zadań, aby odpocząć. Najlepiej umieścić go gdzieś na uboczu, aby nie przeszkadzał, jeśli w kuchni pracuje więcej niż jedna osoba.

Zapewniając pracownikom komfort, z pewnością będziemy mogli liczyć na ich wydajną, produktywną pracę. Funkcjonalna kuchnia sprawi, że wszystkie zadania będą wykonywane szybciej niż w przypadku, gdyby przestrzeń była źle zagospodarowana. Warto więc nie bagatelizować tej kwestii i zaprojektować kuchnię uczelnianą jak najlepiej.