Szafy wnękowe do przedpokoju

solidne szafy wnękowe na wymiar

W każdym mieszkaniu po samym wejściu znajdujemy się od razu w przedpokoju. To miejsce niedoceniane, a przecież powinno stanowić wizytówkę naszego domu ? widzimy je od samego progu. Od tego, jakie wrażenie zrobi przedpokój, może zależeć to, czy nasz dom zostanie uznany za stylowy i atrakcyjny czy też nie. Zatem warto zaprojektować przedpokój z uwagą. Jest to miejsce zazwyczaj długie i wąskie.

Wybór szafy wnękowej do przedpokoju

solidne szafy wnękowe na wymiarNie należy więc go zbytnio przytłaczać, natomiast bardzo często w przedpokoju znajdują się wnęki, które możemy zabudować, aby mieć przestrzeń do chowania niepotrzebnych rzeczy czy przedmiotów sezonowych. Jeżeli interesują nas solidne szafy wnękowe na wymiar, w ofercie producentów znajdziemy ich szeroki wybór. Mają różne wykończenie skrzydeł drzwiowych, jednakże najlepiej wybierać te pokryte lustrem. Dzięki temu bowiem optycznie poszerzymy pomieszczenie, co w przedpokoju jest naprawdę ważne. Równocześnie lustro od podłogi po sufit sprawi, że przed wyjściem będziemy mogli obejrzeć swoją własną stylizację i ocenić, czy wyglądamy naprawdę dobrze. Warto przy doborze takiej szafy wnękowej zwrócić uwagę na rozmieszczenie w niej półek. Dobrze ustawić je na takich wysokościach, aby pomieścić jak najwięcej rzeczy. Pierwsza półka powinna znaleźć się około 30 centymetrów nad podłogą. Dzięki temu zyskamy przestrzeń, gdzie będziemy mogli chować buty.

solidne szafy wnękowe na wymiarJeżeli mamy czteroosobową rodzinę, będzie ich naprawdę sporo. W ten sposób możemy zrezygnować z oddzielnej szafki na buty, która niepotrzebnie zabierałaby miejsce w wąskim i długim przedpokoju. Na średniej wysokości szafy wnękowej najlepiej zamontować rurę do wieszania kurtek, płaszczów, garniturów i innych ubrań, które muszą znajdować się na wieszakach. Z kolei górne części szafy wnękowej mogą nam posłużyć do przechowywania rzeczy sezonowych ? na przykład karimat, śpiworów czy namiotów, jeżeli jesteśmy zwolennikami wakacji w surwiwalowym stylu. Jak widać, taka szafa wnękowa jest niezastąpiona w przedpokoju. Kolejne ważne kwestie to kolorystyka oraz wykończenie podłogi. Powinniśmy zdecydować się na kolory jasne, ponieważ te barwy optycznie powiększają wnętrze.

Podobnie jeśli chodzi o podłogi, ale tu zwracajmy uwagę także na to, aby materiał był łatwy w czyszczeniu. W końcu po przedpokoju często chodzimy w butach, dlatego pewnie będziemy sprzątać go nawet kilka razy dziennie. Dobra, funkcjonalna aranżacja przedpokoju sprawi, że będzie on idealnie spełniał swoją rolę. W ten sposób będzie wizytówką naszego mieszkania i zaprosi gości do środka.