Sztuczna trawa do ogrodu i na taras

Alternatywą dla klasycznej trawy jest jej sztuczny odpowiednik, który cieszy się coraz większą popularnością wśród projektantów wnętrz i architektów krajobrazu. Kolor zielony uspokaja, przez co wiele osób marzy o tym, aby mieć wokół siebie coś, co przez cały rok będzie zachwycać nienagannym wyglądem. Takie możliwości daje właśnie sztuczny trawnik.

Sztuczna trawa jest praktyczna

sztuczna trawaMateriał ten dostępny jest w matach lub rolkach, a poszczególne modele różnią się kolorystyką oraz długością źdźbeł. W jaki sposób można wykorzystać ten materiał? W przeciwieństwie do roślin sztuczna trawa nie rośnie. Nie trzeba więc martwić się o regularne strzyżenie trawnika i dodatkowe obowiązki w ogrodzie. To świetne rozwiązanie dla tych osób, które cenią sobie nienaganny wygląd przestrzeni, ponieważ podłoże zawsze będzie doskonale się prezentować. Pierwszym ze sposobów wykorzystania tego produktu jest ułożenie jej w ogrodzie. Po wcześniejszym przygotowaniu podłoża wystarczy ułożyć matę na ziemi, docinając jej krawędzie zgodnie z zamierzonym kształtem. Polecana sztuczna trawa przepuszcza wodę, przez co nawet podczas silnych opadów będzie ona wchłaniana przez podłoże. Materiał jest bezpieczny dla dzieci, które bez obaw będą mogły bawić się w ogrodzie.

sztuczna trawaKolejnym sposobem wykorzystania sztucznej trawy jest jej zastosowanie na tarasach i balkonach. Wiele osób nie ma pomysłu, w jaki sposób zagospodarować tego typu przestrzeń, aby była estetyczna i funkcjonalna. Posianie naturalnej trawy na stropach nie jest proste, ponieważ wymaga zastosowania odwróconego układu warstw konstrukcji. W związku z tym doskonałą alternatywą jest właśnie sztuczna trawa. Można ją układać na tarasach, balkonach czy płaskich dachach, bez obaw o odwodnienie. Bardzo istotne jest także to, że materiał może być wykorzystywany również w blokach oraz w miejscach słabo doświetlonych, w których naturalne rośliny nie mogłyby rosnąć. Po sztucznym trawniku można bez obaw chodzić, ustawiać meble czy kłaść koc. W związku z tym ogród czy taras nie tylko będą pięknie wyglądać, ale również pomogą w stworzeniu funkcjonalnej przestrzeni. Sztuczna trawa nie wymaga podlewania, ścinania czy nawożenia. Nie oznacza to jednak, że całkowicie można zrezygnować z jej pielęgnacji.

Raz na dłuższy czas należy zająć się jej pielęgnacją ? szczotkowaniem oraz regularnym zraszaniem wodą. Wszelkie plamy i zanieczyszczenia warto usuwać od razu, ponieważ wtedy ich pozbycie się nie stanowi większego problemu. Wszystkie informacje na temat pielęgnacji i czyszczenia znajdziemy w zaleceniach producenta sztucznego trawnika.