Aranżacja wnętrza do sprzedaży

Sprzedaż mieszkania w obecnych czasach nie jest łatwym zadaniem. Na rynku nieruchomości jest coraz więcej nowych mieszkań w dobrej cenie, wiele osób marzy także o domku poza miastem. Na mieszkania z drugiej ręki jest mniejszy popyt, bo nigdy nie wiadomo do końca w jakim stanie są zastane sprzęty, ani czy kran nie grozi przeciekaniem.

Jak działa home staging?

aranżacja wnętrzPrzed zakupem niby się sprawdza takie rzeczy, ale o wielu rzeczach się zapomina. Co jednak jeśli jesteśmy zdecydowani na sprzedaż mieszkania? Jak możemy przyciągnąć kupujących, by skorzystali z naszej oferty? Zdecydowanie liczy się dobra aranżacja wnętrz we Wrocławiu. Dobra, czyli jaka? Przede wszystkim całość ma wyglądać na zadbaną, czystą, ale niezbyt określoną. Zasady home staging mówią, że z mieszkania na sprzedaż trzeba pozbyć się wszystkich osobistych rzeczy, takich jak zdjęcia, czy dyplomy. Lepiej jest je zastąpić uniwersalnymi ozdobami, takimi jak doniczki z kwiatami. One sprawdzą się w każdym stylu, wnętrze nabiera przytulności, a osobiste akcenty nie zaburzą odbioru mieszkania przez potencjalnych kupujących. Aranżacja wnętrz powinna raczej stawiać na uniwersalizm i minimalizm, nie poleca się stylów takich jak kolonialny, czy chiński. Są one bardzo wyraziste i wybierane jedynie przez osoby, które mają bardzo określony styl. Dla innych mogą być przytłaczające. Im mniej rzeczy w pomieszczeniu tym łatwiej jest sobie wyobrazić, że coś się zmieni.

aranżacja wnętrzPrzed pokazywaniem mieszkania powinno się także sprawdzić takie rzeczy jak woda czy prąd. W mieszkaniu nieużywanym zazwyczaj się zamyka dopływ wody. Światło jest ważne szczególnie wtedy, kiedy pokazuje się pomieszczenia bez okien np. spiżarkę, jak i kiedy ogląda się mieszkanie wieczorem. Sprawdzenie żarówek zajmuje chwilę, a jest rzeczą niezmiernie ważną. Po zmianie aranżacji wnętrze trzeba dokonać także generalne porządki. Nie można zapraszać kupujących do pokojów z brudną podłoga, gdzie na meblach zalega gruba warstwa kurzu. To robi złe wrażenie i pokazuje, że mieszkanie było zaniedbywane przez właścicieli. Z nieco bardziej zaawansowanych technik home stagingu można wyróżnić grę światłem, zapachem, dźwiękiem. Pomieszczenia nasłonecznione wydają się większe i bardziej przytulne. W mieszkaniu można ustawić świece zapachowe, odświeżacze powietrza, czy kominki na woski kwiatowe. Spokojna, nastrojowa muzyka ma wpływ na zakupy i korzystają z tej prawidłowości różne sklepy.

Może także przynieść korzyści w przypadku sprzedaży nieruchomości. Czasem nie trzeba wiele, by mieszkanie prezentowało się atrakcyjnie dla kupujących, trzeba jedynie trochę poprzestawiać rzeczy, coś usunąć, coś dodać i już nieruchomość nadaje się do sprzedaży.