Zmiękczacz sposobem na twardą wodę

zmiękczacz wody

Często woda w naszych kranach jest bardzo zanieczyszczona i twarda. Irytuje nas ciągle narastający na kranach, prysznicach i czajniku kamień. Jego ciągłe czyszczenie jest niebywale frustrujące i czasami bywa bardzo ciężkie. Jednak musimy to robić, gdyż jest on szkodliwy dla naszego organizmu.

Czy warto kupić zmiękczacz wody?

wodaMogą się w nim znajdować liczne bakterie i wirusy, a on sam złożony jest z metali takich jak żelazo, czy mangan w formie w której nie chcemy ich w naszych organizmach. Ich nadmiar może powodować problemy z układem pokarmowym i wieloma organami wewnętrznymi. Dodatkowo kamień może powodować u wielu osób reakcje alergiczną na skórze, dlatego też kąpiele w twardej wodzie mogą być dla nich okropnie nieprzyjemne. Najczęściej za te podrażnienia odpowiada chlor, który także możemy znaleźć w takiej wodzie prosto z wodociągu. Wielu z nas wydaje się, że jesteśmy po prostu skazani na taką wodę, gdyż miasta zamieszkania zbyt chętnie nie zmienimy. Często próbujemy się ratować się prostymi czajnikami filtracyjnymi, które są w miarę skuteczne w tym co robią, jednak ilość filtrowanego materiału jest bardzo mała, a zatem pozwoli nam to na zaparzenie herbaty, czy w porywach na ugotowanie zupy. Raczej na nic więcej liczyć nie powinniśmy, gdyż przeciętna pojemność takiego czajnika to zaledwie 2 litry. Dlatego też coraz to większa liczba ludzi decyduje się na zmiękczacze wody.

zmiękczacz wodySą to względnie małe i kompaktowe urządzenia, które zawsze gdzieś możemy wcisnąć w naszym domu. Jak w domach jednorodzinnych można takich podłączyć pod całą instalację kanalizacyjną, przez co cała nasza woda będzie zmiękczana. Z kolei w blokach mieszkalnych sprawa jest dość utrudniona, gdyż każdy element z dostępem do wody jest podłączony do osobnego systemu rur w mieszkaniu. Jednak mamy możliwość podłączenia czegoś takiego pod zlew w kuchni, czy pod instalację przy wannie, lub prysznicu. Daję nam to możliwość, albo do korzystania z czystej wody, której używamy w celach spożywczych, jak i czystej przy kąpieli, gdzie może to się okazać zbawieniem dla alergika. Urządzenie tego typu pozbywa się nie tylko pierwiastków takich jak żelazo, mangan, czy chlor których pełno w naszej wodzie i zardzewiałe rury zdecydowanie nie sprzyjają zmniejszeniu tej liczby. Możemy się spodziewać także wody wolnej on bakterii i wirusów, które także zostaną zatrzymane na filtrze.

Zmiękczacze do wody są bardzo wydajne, gdyż często nie potrzebują wymiany filtrów, gdyż są one zbudowane z żywicy sorpcyjnej, która jest w stanie sama się regenerować bez naszej większej ingerencji. Jedyne co musimy zrobić to ustawić odpowiedni program, dodać soli i podłączyć wodę.