Armatura łazienkowa od Grohe

Umywalki

Łazienka to pomieszczenie przede wszystkim użytkowe, jednak nie oznacza to, że mamy zaniedbywać jego estetykę. Wręcz przeciwnie. Aby wykonywanie zabiegów higienicznych oraz pielęgnacyjnych było nie tylko obowiązkiem, ale również czasem relaksu, warto zadbać o atrakcyjnie wyglądające otoczenie. Przede wszystkim powinniśmy zająć się doborem odpowiedniej armatury łazienkowej, która będzie wyglądać czysto i lśniąco, co będzie robić dobre wrażenie.

Umywalki od Grohe

Kran do umywalkiWybierzmy odpowiedni kran do umywalki. To, jaki powinien być, zależy oczywiście od wielkości umywalki, w przypadku małej nie wybierzemy bowiem kranu, który będzie tak długi, że strumień wody wyciekałby poza umywalkę. Musimy więc dostosować odpowiednio rozmiary armatury. W przypadku małych umywalek doskonale sprawdza się jednootworowa bateria umywalkowa Grohe, posiadająca głowicę ceramiczną. Charakteryzuje ją bowiem nie tylko estetyczny wygląd, ale także wytrzymałość oraz trwałość, zapewniona przez dodatkową powłokę chromową. Takie baterie umywalkowe oferowane są przez producentów w zestawach, dlatego nie musimy martwić się koniecznością poszukiwania elementów niezbędnych do montażu, wszystko jest bowiem dostarczone w komplecie. Zatem osoba, która zdecyduje się na nową baterię umywalkową Grohe do montażu jednootworowego, otrzymuje razem z zewnętrzną armaturą także giętkie węże przyłączeniowe, ogranicznik temperatury oraz ogranicznik przepływu.

UmywalkiOprócz jednootworowej baterii do umywalki łazienkowej, w ofertach producentów znajdziemy także armaturę dwuotworową. Na przykład taką wykonaną z mosiądzu (ale również chromowaną), przeznaczoną do montażu ściennego, a więc podtynkowego ? dlatego najlepiej wymianę takiej armatury przeprowadzać w czasie remontu lub przed wykończeniem wnętrza, ponieważ w innym wypadku może to wiązać się ze zbyt wieloma pracami. Oprócz baterii umywalkowej, dobierzmy odpowiednią, pasującą do całości baterię prysznicową. Te od Grohe także są dobrym wyborem, ponieważ zyskujemy wówczas pewność ich najwyższej jakości. Jest to bowiem producent doświadczony i dostarcza tylko sprawdzoną, trwałą i wytrzymałą armaturę łazienkową, która spełnia oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Dobra bateria prysznicowa powinna posiadać termostat dający możliwość ustawiania temperatury wody zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Równocześnie jednak taki termostat powinien posiadać blokadę bezpieczeństwa, która nie pozwoli na ustawienie temperatury wyższej niż określone 38 stopni C. Ponadto bardzo ważny jest system antywapniowy, który zapobiegnie osadzaniu się kamienia, co wygląda wyjątkowo nieestetycznie. Taka bateria prysznicowa to najwyższa jakość.