Stylowe białe listwy przypodłogowe

listwy przypodłogowe białe

Chyba każdy z nas spotkał się ze słynnym powiedzeniem mówiącym, że „diabeł tkwi w szczegółach”. Co ono właściwie oznacza? To, że warto zwracać uwagę uwagę na detale. Czasem to one odgrywają główną rolę, nadając czemuś odpowiedni charakter. Ta zasada ma także zastosowanie w architekturze wnętrz.

Listy białe do loftu

listwy przypodłogowe białeNierzadko jakieś pomieszczenie zyskuje określoną stylistykę właśnie dzięki detalom. Mało kto zwraca uwagę na takie szczegóły jak na przykład listwy przypodłogowe. Dla wielu osób listwy to tak oczywisty element wystroju wnętrz, że przestajemy z czasem zwracać na nie uwagę. Co można uznać za zaletę, ponieważ listwa posiada także ważną rolę praktyczną. Z tego punktu widzenia ich głównym zadaniem jest maskowanie niedoskonałości podłogi oraz ścian. Oprócz tego listwy są odpowiedzialne za wiele innych zadań. Obecnie stanowią bardzo ważny element dekoracyjny, nadają całemu wnętrzu większej estetyki, ponieważ skutecznie maskują tzw. szczelinę dylatacyjną. Pod względem praktycznym najważniejszą funkcją jest ochrona ścian przed brudem oraz uszkodzeniami. Gdyby nie listwy, trudne byłoby ukrycie kabli, które jak wszyscy wiemy mogą odjąć sporo estetyki naszemu wnętrzu. Współcześnie na rynku mamy dostępne wiele rodzai listew przypodłogowych. Duży wybór sprawił, że każdy znajdzie coś dla siebie. Z pozoru ich kupno nie powinno sprawiać wiele problemów.

listwy przypodłogowe białeJeżeli jednak komuś zależy spójności stylistycznej całego wnętrza, powinien wybrać listwy, które będą idealnie komponować się z resztą. Przykładem mogą być minimalistyczne listwy przypodłogowe białe, które będą doskonale pasować do nowoczesnego loftu czy mieszkania. Jeszcze do niedawna w polskich domach dominowały listwy wykonane z drewna lub z innego materiału drewnopodobnego. Najważniejszym aspektem był fakt, aby jej kolor oraz materiał idealnie odpowiadał podłodze. Wszystko musiało być ze sobą spójne. Dzisiaj ta tendencja się nieco zmieniła. Listwy przypodłogowe nie muszą już być w tej samej kolorystyce co panele czy parkiet. Coraz bardziej modna staje się tendencja polegająca na kontrastowym zestawieniu tych elementów. Bardzo na czasie jest kupowanie białych listew przypodłogowych, które idealnie kontrastują na przykład z ciemną, drewnianą podłogą.

Wygląda to naprawdę stylowo. Myślę, że ten trend przyszedł z zachodu, gdzie listwy właśnie w tym kolorze są obecne już od bardzo dawna. Jeżeli ty również chciałbyś wprowadzić ciekawy akcent do swojego domu, warto wziąć pod uwagę właśnie białe listwy przypodłogowe, dzięki nim wnętrze nabierze elegancji.