Badania składu chemicznego PMI ? kiedy się przydadzą?

Badania składu chemicznego - PMI

Kiedy chcemy zyskać jak największe zaufanie naszych klientów z całą pewnością musimy oferować im wyroby najwyższej jakości. Trzeba zdawać sobie również sprawę z tego, że wyrób najwyższej jakości to również gwarancja bezpieczeństwa. Przy produkowaniu różnego rodzaju konstrukcji stalowych z całą pewnością będzie to miało decydujące znaczenie.

Badania składu chemicznego PMI mają wiele zalet

Badania składu chemicznego - PMIOczywiście bardzo wiele czynników będzie miało wpływ na to czy produkt będzie mógł zostać określony mianem najlepszej jakości. W przypadku konstrukcji stalowych i wykonywanych usług tego rodzaju musimy wziąć pod uwagę skład materiału budulcowego oraz różne błędy, które mogą występować nawet na powierzchni konstrukcji. Nie da się ukryć, że zarówno błędy powierzchni jak i nieprawidłowy skład chemiczny mogą przyczynić się do osłabienia całego wyrobu. Jeśli chodzi o sprawdzenie zapewnień producenta co do składu chemicznego stali z całą pewnością warto będzie wykonać dokładne badania składu chemicznego – PMI. Dzięki zastosowanym nowoczesnym spektrometrom można z naprawdę dużą wiarygodnością zidentyfikować badany materiał i wykonać jego analizę pod względem zawartych związków chemicznych. Jeśli będziemy mieć pewność z jakim materiałem i jakiej jakości mamy do czynienia z całą pewnością łatwiej będzie się nam z nim pracowało. Albo zdecydujemy się zmienić materiał, albo dobierzemy po prostu inny schemat postępowania i opracujemy inne wykorzystanie.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że badanie składu będzie miało ogromny wpływ na jakość naszych usług i trwałość wyrobów. Poza jednak zbadaniem składu metalu, warto pokusić się o wykonanie badań nieniszczących. Z całą pewnością dzięki nim można uzyskać pewność co do wysokiej jakości wykonanych elementów. Badania penetracyjne będą nadawały się doskonale do zbadania elementów konstrukcji o bardzo gładkiej powierzchni. Można spokojnie stwierdzić, że przy odpowiednim przygotowaniu powierzchni wyniki będą naprawdę wiarygodne i satysfakcjonujące. Jednak jeśli powierzchni do zbadania będzie chropowata, wtedy powinno wybrać się inną metodę. Badania radiograficzne sprawdzą się przy największej ilości materiałów. W zasadzie nie mają ograniczeń. Poza oczywiście wszystkimi kwestiami technicznymi, jak odpowiedni ubiór pracowników czy też regularny serwis aparatów RTG. Dość spore ograniczenie mają również badania magnetyczne. Wybierać je można jedynie do wykonania analizy stanu powierzchni dla elementów ferromagnetycznych. Badania magnetyczne wspomaga się poprzez użycie proszku magnetycznego, to właśnie na podstawie jego zachowania wykonuje się wyniki pomiaru.

Decydując się na wykonanie badania składu chemicznego z całą pewnością będziemy zadowoleni z wyników i będziemy mogli je prawidłowo wykorzystać. Jednak przy pewności o wysokiej jakości materiału nie powinno się również zapominać o zbadaniu prawidłowości wykonania poprzez wykonanie badań penetracyjnych.