Budowa stropodachu wentylowanego i dokładne ocieplenie poddasza pianką

ocieplenie poddasza pianką

Stropodach to element obstrukcyjny, który można wykonywać z pustką powietrzną. Wykonywać ją należy przede wszystkim wtedy, gdy obiekt będzie budynkiem mieszkalnym. Taka pustka powietrzna wpływa na to, że pomieszczenie, które znajduje się pod dachem, nie nagrzewa się bezpośrednio od dachu.

Ocieplenie poddasza pianką ma wiele korzyści

ocieplenie poddasza piankąTak samo, wpływa to na zmniejszenie wychładzania się pomieszczenia poprzez dach. Jednak oczywiście nie można zapominać o izolacji w takich dachu. Także jest ona tam koniecznością. Jednak budowę stropodachu wentylowanego rozpoczyna się od ułożenia płyty głównej. Najczęściej jest ona płyta prefabrykowana lub wykonuje się ja na miejscu w technologii żelbetonowej. Czasem również, podobnie jak strop wykonuje się z belek czy pustaków. Jednak taka technika stosowana jest rzadziej. Gdy już ma się główny element stropu można przejść do wykonania izolacji termicznej. Często także stosuje się w pierwszej kolejności izolacje chroniącą przed parą wodną, aby tak nie dostała się do warstwy izolacji termicznej. Najczęściej w stropodachu wykonuje się izolacje z wełny mineralnej ? skalnej. Wełna mineralna to najczęściej używany materiał, z którego wykonuje się izolację dachu, nie tylko stropodachu. Jednak ostatnio na rynku pojawił się również innowacyjny materiał, jakim jest pianka poliuretanowa. Także izolacja pianką może być stosowana w stropodach z pustka powietrzną.

ocieplenie poddasza piankąIzolacja poddasza pianką podobnie jak stropodachu wykonuje się metoda natryskową. Dlatego również w przypadku stropodachu wykonuje się ja bardzo szybko, jak i sprawnie. Dokładne ocieplenie poddasza pianką ma wiele korzyści. Także jest tak jeśli chodzi o stropodach. Dzięki tego materiału izolacji można uzyskać dokładną warstwę ochrony termiczne, bez żadnych mostków cieplnych. Natrysk pianki poliuretanowej wykonuje się przy pomocy specjalnych maszyn, dzięki czemu pianka dociera w trudno dostępne miejsca. Izolacja pianką to także świetne rozwiązanie, gdy wykonuje się deskowanie pod pokrycie dachowe. Wiadomo, że jeśli wykonuje się szczelinę dobrze wentylacyjna, to musi istnieć także deskowanie, na którym umieści się pokrycie dachu. Izolacja pianką w takim przypadku także dobrze zaizoluje połączenie z deskowanie. Na deskowaniu umieszcza się izolację przeciwwodną. Często jest to papa. Dopiero wtedy można przejść do wykonania pokrycia dachowe. W przypadku stropodachu często jest to blacha lub tak zwana blachodachówka.

Jeśli chodzi o stropodach niewentylowany to jego budowa wygląda podobnie, jednakże nie wykonuje się pustki powietrznej. A jeśli się ja wykonuje, to pomija się wykonanie szczelnie wentylacyjnych w ścianie okalającej stropodach.