Czy warto inwestować w obrabiarki wytwarzane w Polsce?

Wielu przedsiębiorców planujących rozbudowę swojej działalności zastanawia się nad tym, z usług jakiego producenta skorzystać podczas zakupu nowoczesnego sprzętu wykorzystującego sterowanie komputerowe. W internecie bardzo łatwo znaleźć ogłoszenia zarówno polskich, jak i zagranicznych przedsiębiorców i utarło się, że właśnie maszyny pochodzące z zachodu Europy wyróżniają się znacznie wyższą jakością niż te krajowe.

Tokarki z rodzimej firmy

producent tokarekJak się okazuje, jest to tylko stereotyp, który już dawno nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. W takim razie dlaczego warto inwestować w zakup profesjonalnych maszyn u polskiego producenta? Decydują o tym głównie trzy czynniki: wysoka jakość, niższa cena ogólna, prosty serwis. Właściwie każdy polski producent tokarek, który aktywnie działa i rozwija się, jest przedsiębiorstwem z wieloletnim doświadczeniem. Oznacza to, że zakład zdobył zaufanie klientów, a jego produkty są cenione nie tylko przez firmy krajowe, ale często również zagraniczne. Staż pracy przedsiębiorstwa bardzo wiele jest w stanie powiedzieć o działalności i produktach przez nie oferowanych. Doświadczenie pozwala na uniknięcie błędów i tworzenie coraz bardziej nowoczesnych i doskonałych maszyn, które będą przez długi czas wydajnie i bezawaryjnie pracowały. Skąd wzięło się określenie ?niższa cena?? Oczywiście, zdarzają się przypadki, że polscy producenci mają wyższe ceny maszyn CNC o określonych parametrach niż zachodni sąsiedzi.

producent tokarekWarto jednak wziąć pod uwagę również koszty dodatkowe, takie jak transport czy montaż obrabiarki sterowanej numerycznie. Za każdy kilometr ponosimy dodatkowe koszty, które mają znaczny wpływ na całkowitą kwotę inwestycji. Niejednokrotnie okazuje się, że nowa maszyna podczas pierwszych tygodni użytkowania wymaga dodatkowych konfiguracji, za które oczywiście płacimy ? wtedy również długa trasa, którą mają do pokonania inżynierowie, może spowodować drastyczne zwiększenie kosztów. Trzecią zaletą kupowania tokarek u polskich producentów tokarek jest to, że w razie wystąpienia jakiejkolwiek awarii lub problemów możemy liczyć na szybkie wsparcie producenta, a dokładnie działu odpowiadającego za serwis urządzeń.

Dzisiaj większość maszyn przeznaczonych do obróbki skrawaniem to urządzenia sterowane komputerowo, których ustawieniem, naprawą i konserwacją powinny zajmować się osoby posiadające specjalistyczną wiedzę i doświadczenie. Korzystając z oferty polskiego producenta z wieloletnim doświadczeniem możemy mieć pewność, że zakupione nowe tokarki będą nam służyły przez bardzo długi czas.