Czy warto zdecydować się na tanie meble kolonialne?

meble kolonialne

Obecnie na rynku mamy bardzo szeroką ofertę mebli, które możemy nabyć w różnych stylach. Sporo mówi się o meblach skandynawskich, angielskich, rustykalnych, loftowych i w stylu shabby chic.

Meble kolonialne z wyprzedaży niezbyt popularne

meble kolonialne Jest to jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej, a konkretnie ? tego co możemy nabyć z sektora mebli do naszego domu. Każde z nich są ciekawe i mają w sobie coś wyjątkowego, jak chociażby meble loft stylizowane na używane i nieco zniszczone. Warto jednak zwrócić uwagę także na te mniej popularne gatunki, ponieważ poza wyżej wymienionymi wykształciły się także inne, godne uwagi style. Do jednego z nich zaliczają się tanie meble kolonialne wyprzedaż. Powstały one w wyniku inspiracji Brytyjczyków mieszkających w kolonii, ich rodzimym angielskim stylem. W gorącym i wilgotnym klimacie kolonii tradycyjne angielskie meble nie byłyby w stanie przetrwać i bardzo szybko uległyby zniszczeniu. Ten fakt stał się bodźcem do tego, by stworzyć meble inspirowane stylem angielskim, ale z drewna typowo egzotycznego, trwałego i ciemnego. W ten sposób powstały meble kolonialne, które co ciekawe, nie tylko przetrwały po dziś dzień, ale także rozprzestrzeniły się na dalsze strony świata. W ten oto sposób w Warszawie z łatwością kupimy meble indyjskie lub kolonialne.

meble kolonialne Mimo, że w naszym kraju nie są one zbyt popularne, to moją grono wiernych zwolenników i kolekcjonerów, nieustannie poszukujących nowych meblarskich arcydzieł. Co ciekawe połączenie klasyki i orientalnej nuty powoduje, że meble kolonialne pasją do każdego pomieszczenia. Doskonale współgrać będą zarówno ze stylem nowoczesnym, jak i klasycznym. Z pewnością nie można odmówić im elegancji, i niepowtarzalnego, wyjątkowego charakteru. Charakteryzują się także wyjątkowymi barwami i pięknymi, widocznymi słojami. Meble indyjskie wykonuje się najczęściej z solidnych i niezwykle ozdobnych gatunków drewna egzotycznego, takich jak: mahoń, palisander czy akacja. Z łatwością można odróżnić je od typowych mebli jakie spotykamy w sklepach. Przede wszystkim są znacznie solidniejsze, bardziej trwałe i wykonane z drewna, a nie płyt wiórowych i podobnych materiałów, które bardzo często tylko i wyłącznie wyglądają jak drewno, natomiast niewiele mają z nim wspólnego.

Decydując się na meble kolonialne, należy pamiętać o ich wysokiej cenie, dlatego warto czekać na wyprzedaż, którą producenci cyklicznie organizują. Trudno zaprzeczyć, że meble indyjskie są warte swojej ceny, jednak kwota ta może być zaskoczeniem dla osoby, która do tej pory nie miała styczności i produktami z prawdziwego drewna.