Czym charakteryzują się fugi epoksydowe?

Wykonując jakąkolwiek pracę w swoim domu, zawsze staramy się wykonać ją perfekcyjnie. Dobrze przeprowadzony remont i wykończenie wnętrza pozwala nam cieszyć się pięknie wyglądającym domem czy mieszkaniem przez wiele lat. Wielu fachowców, w tym też glazurników ma podobne podejście ? między innymi dlatego podczas układania płytek ceramicznych wykorzystują też fugi.

Fugi w różnych kolorach

fugi epoksydowe mapeiSpojenie płytek fugami daje poczucie doskonałości, a przy tym też dodatkowo poprawia wygląd wnętrza, jak i wpływa na trwałość ceramiki. Jednymi z najczęściej wybieranych materiałów do spoin są fugi epoksydowe ? wyróżniają się wieloma zaletami, o których warto wspomnieć. Najpierw jednak należałoby dowiedzieć się, czym one tak właściwie są. Fugi epoksydowe wykonane są z żywicy epoksydowej oraz środka utwardzającego ? należy zmieszać te materiały przed rozpoczęciem prac wykończeniowych. Właściwości produktu docenili z początku głównie właściciele przedsiębiorstw. Materiał używany był na halach produkcyjnych, w magazynach, supermarketach, centrach handlowych, sklepach i innych miejscach, gdzie natężenie ruchu osób jest bardzo wysokie. Dzisiaj fugi epoksydowe nie tylko znajdują swoje zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej, ale również w budynkach prywatnych ? domach, mieszkaniach, gdzie przez większość dnia stąpa się po posadzce.

fugi epoksydowe mapeiDo zalet fug epoksydowych zalicza się na pewno ich wodoodporność ? nie przepuszczają wody, co czyni je idealnym produktem do łazienki, kuchni i pralni, bez względu na to, czy montowane będą na ścianie, czy podłodze. Nieprzepuszczalność wody sprawia też, że płytki ceramiczne można bezpiecznie, łatwo i wygodnie czyścić bez obaw o uszkodzenie spoin. Produkt jest również odporny na kwasy i środki chemiczne, a dodatkowo cechuje się niebywałą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Dostępność materiałów stoi na bardzo wysokim poziomie, polecane są chociażby kwasoodporne fugi epoksydowe Mapei ? ten producent dostarcza fugi w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można dopasować odpowiednią barwę spoin do koloru i typu podłoża. Fugi epoksydowe nie bez powodu stały się tak popularne.

Jest to najbardziej uniwersalny wybór dla osób zajmujących się układaniem płytek ceramicznych ? można je zastosować niemalże wszędzie, a dobranie odpowiedniego koloru z pewnością poprawi wygląd całego wnętrza. Wytrzymałość fug epoksydowych gwarantuje, że te nie ulegną zniszczeniu lub przebarwieniu pomimo upływu lat i wzmocnią płytki przed uszkodzeniem. Ich cena jest stosunkowo niewielka.