Jak wybrać dobry leżak plażowy?

Odpoczynek na plaży to dla wielu osób wymarzony sposób na relaks nad morzem. Spokojne pływanie w wodzie, opalanie się, czy relaks z książką są bardzo przyjemne, szczególnie po całym roku pracy. Nic więc dziwnego, że to właśnie morze przyciąga najwięcej turystów co roku, zostawiając góry i jeziora w tyle. Jednak żeby na plaży można było dobrze wypocząć to przydatne są rozmaite akcesoria.

Praktyczny leżak na plażę

leżak plażowy składanyPiłka plażowa, krem do opalania, czy wodoodporna torba na drobiazgi to nie wszystko. Przede wszystkim trzeba mieć dobre miejsce do leżenia. Kładzenie ręcznika na piasku ma wiele wad. Trzeba go co chwila otrzepywać, do mokrego ręcznika przylepia się piach, a do tego nie da się na nim wygodnie ułożyć, szczególnie jeśli ktoś nie lubi leżenia całkiem na płasko. Dlatego też dobrze jest zainwestować w wygodny leżak plażowy składany. Jak wybrać najlepszy model? Dla osób które chcą wydać mało pieniędzy, a jednocześnie mieć względnie wygodne miejsce do siedzenia dobre będą leżaki na prostej drewnianej ramie z rozwieszonym siedziskiem z tkaniny. Taki leżak jest bardzo lekki, nie zajmuje wiele miejsca. Nie można jednak na nim leżeć, osoby wysokie czy otyłe mogą się na nim nie zmieścić. Zdecydowanie lepiej jest kupić leżak pozwalający na swobodne wyłożenie się na leżąco. Często taki leżak składa się z dwóch płaszczyzn ? stałej podstawy oraz ruchomego zagłówka.

leżak plażowy składanyDzięki temu można się na nim rozłożyć na płasko jak również ustawić pozycję półsiedzącą np. do czytania. Są również leżaki, które mają ruchomą część dolną, wtedy można na leżaku zarówno siedzieć, jak i leżeć. Warto zainwestować w leżak z zadaszeniem. Mocowany jest on do zagłówka, a kąt nachylenia można regulować. Dzięki temu można się osłonić od słońca, kiedy nie chcemy się opalać lub kiedy chcemy czytać książkę. Dostępne są leżaki z poduszkami w formie półwałka. Mają one paski na rzep, które łączy się za zagłówkiem. Wtedy można poduszkę ustawić na odpowiedniej wysokości, tak by nam się wygodnie siedziało. Wybierając leżak warto zwrócić też uwagę na siedziska. Są leżaki mające tylko tkaninę jako podstawę (lekka jak tanie leżaki i grubą wodoodoporną jak te większe), ale także mają do tego materace.

Dzięki nim odpoczynek na leżaku będzie wygodniejszy i przyjemniejszy. Materac można dokupić osobno. Zapewne kwestia ceny, jak i estetyki leżaka również ma znaczenie. Nie trzeba wydawać kilkuset złotych żeby zyskać dobry leżak, można też polować na promocje. Kolor leżaka można dobrać za to tak, by pasował też na taras czy do ogrodu przydomowego.

Tu link do strony głównej: https://www.lazur24.pl/