Gdy nie mamy miejsca na oddzielną garderobę

szafy wnękowe

Osoby, które śledzą programy telewizyjne o urządzaniu wnętrz, z pewnością zwróciły uwagę, że w nowoczesnych mieszkaniach podstawą jest niewielkie pomieszczenie przeznaczone na garderobę. Dzięki temu można zrezygnować z wielkich szaf w sypialni czy pokoju dziennym, co daje nam więcej możliwości aranżacyjnych, gdyż dostępną przestrzeń możemy wykorzystać w inny sposób.

Szafy wnękowe i obecne trendy

szafy wnękowePonadto oddzielna garderoba sprawia, że łatwiej zachować nam porządek w pozostałych częściach mieszkania – dzięki niej nie ma miejsca na pozostawianie sweterka na krześle czy skarpetek pod łóżkiem. Można wręcz powiedzieć, że garderoba uczy porządku. W dodatku rano, szykując się do pracy, spędzamy mniej czasu na zastanawianiu się, w co się ubrać. W garderobie wszystkie rzeczy są widoczne – ułożone na półkach lub na wieszakach, dzięki czemu od razu widzimy, pośród czego możemy wybierać. Niestety osoby posiadające małe mieszkania, często nie mogą pozwolić sobie na to, aby przeznaczyć jakieś pomieszczenie na garderobę. Konieczne jest radzenie sobie w inny sposób. Jeżeli posiadamy dość szeroki przedpokój, warto go nieco zmniejszyć poprzez pojemne szafy wnękowe. Takie zagospodarowanie przestrzeni nie będzie dla nas stratą – w końcu w przedpokoju nie przebywamy często, a jedynie przez niego przechodzimy, gdy przemieszczamy się pomiędzy pomieszczeniami. Szafy wnękowe w lubelskim proponowane są przez szerokie grono producentów, którzy dobrze wpasowali się w obecny na rynku trend.

szafy wnękoweKlienci najczęściej wybierają takie szafy, które są nie tylko pojemne, ale także estetyczne wizualnie – dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład szafy oszklone przez całą wysokość. Dzięki temu domownicy mogą zobaczyć, jak prezentują się w stroju wyjściowym – widzą bowiem całą swoją sylwetkę, a nie tylko jej fragment. Dodatkowo wykorzystanie szkła sprawia, że pomieszczenie optycznie może wydawać się większe, co jest zdecydowaną zaletą w przypadku przedpokoju. W ten sposób nie poczujemy, że szafa zabrała nam jakąś przestrzeń. Korytarz może nawet wydawać się o wiele bardziej przestronny niż przed wstawieniem szafy wnękowej! Ponadto jeżeli zdecydujemy się na szafę o największej możliwej wielkości ? od podłogi do sufitu, możemy wykorzystać ją nie tylko do przechowywania ubrań i butów.

Najwyższe półki stanowić będą doskonały schowek na rzeczy sezonowe ? czyli na przykład świąteczne ozdoby, wakacyjny ekwipunek w postaci śpiworów czy karimat i wiele, wiele innych przedmiotów. Nie będziemy musieli upychać wszystkiego po kątach, a każda rzecz będzie miała swoje stałe miejsce.