Zalety krytych basenów przydomowych

Przydomowe baseny stały się niezwykle popularne w ostatnich dekadach w naszym kraju. Jest to coś co na zachodzie obecne jest od już znacznie dłuższego czasu. Często na chociażby amerykańskich filmach widzimy, że są osiedla, gdzie praktycznie każdy dom posiada taki basen i jest to dla nich coś kompletnie normalnego.

Basen przydomowy – najważniejsze cechy

Basen przydomowy krytyW naszym kraju jest to jeszcze coś rzadkiego i w miarę luksusowego, mało osób jest w stanie sobie na coś takiego pozwolić, a dodatkowo posiadamy znacznie mniej przedmieść, które są dzielnicami domków jednorodzinnych. Pomimo tego tego typu baseny stają się coraz to bardziej popularne a tym bardziej tak zwane ?hot tub?, które możemy odebrać po prostu jako klasyczne jacuzzi. Możemy z nich korzystać w dowolnej temperaturze powietrza, mają możliwość ustawienia podgrzania wody do dowolnej temperatury co daje ogromny komfort użytkowania. Dodatkowo zwykle baseny tego typu posiadają sporą gamę programów masażu, biczów wodnych, czy bąbelków w swoim asortymencie. Co jest niesamowitym komfortem dla użytkownika. Jednak może się wydawać, ze trzymanie napełnionego basenu tego typu cały rok nie jest najlepszym pomysłem, co byłoby twierdzeniem bardzo prawdziwym. Jednak jest to zwykle przydomowy basen kryty, tego typu zbiorniki posiadają automatyczne daszki, które zamykają się na pilota i często posiadają czujnik temperatury.

Basen przydomowy krytyJeśli temperatura w takim zamkniętym basenie niebezpiecznie spada, to woda w nim zostanie podgrzana, aby zapobiec zamarznięciu co mogłoby poważnie uszkodzić taki basen. Dodatkowo mamy opcję termostatu, która pozwala nam utrzymać stałą temperaturę wody nawet w zamkniętym basenie. Także tak zamknięty basen pozwala na utrzymanie zanieczyszczeń daleko od niego. Dlatego też nie musimy się martwić o liczne wpadające do niego liście, pyłki, owady, czy nawet czasami większe zwierzęta, co się zdarza. Takie zanieczyszczenia w odkrytych zbiornikach zmuszają nas do przeprowadzania częstej konserwacji. Proste zamknięcie basenu od góry oszczędza nasz czas i nie musimy potem latać z siatką na odpadki do basenu. Chlorowanie wody w tego typu basenach także nie jest dość problematyczne, zwykle w filtrze istnieje specjalna komora na kostki chloru, a więc nie musimy przeprowadzać żadnych dodatkowych operacji, wrzucać żadnych bojek, ani proszków.

Producenci dają bardzo długie gwarancje na tego typu produkty i możemy spodziewać się po nich wysokiej jakości. Zwykle nim dłuższy okres gwarancyjny, tym lepsza ogólna jakość wykonania i solidniejszy będzie cały schowany system. Dlatego też warto szukać produktów z dłuższym okresem gwarancyjnym, możemy się po nich spodziewać dobrej jakości i w razie czego opieki serwisowej na gwarancji.