Jakie kraty rolowane wybrać do biura?

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo w biurach czy urzędach, nie trzeba wiele mówić. Wszelkie dokumenty oraz tajne informacje niejednokrotnie nie mogą trafić do osób trzecich. Wiele biur i tego typu miejsc zabezpiecza je odpowiednio, inwestując w szafki, drzwi, okna oraz kraty antywłamaniowe.

Rolowana krata w biurze to dobry wybór?

białe roletyNa rynku istnieje wiele produktów uniemożliwiających włamanie się intruzów do pomieszczeń. Producenci stale poszerzają swoje oferty, ponieważ rynek potrzebuje coraz więcej innowacyjnych rozwiązań. Aktualnie asortyment tego typu produktów jest tak różnorodny, że każdy znajdzie coś dla siebie. Obojętnie czy potrzebuje ich do biura, lokali, galerii handlowych czy do domu. Skuteczność produktów antywłamaniowych jest coraz lepsza, dzięki rozwijającej się technologii ? potencjalni włamywacze mają coraz bardziej utrudnione zadanie. Nowoczesna technika wykonania, chociażby krat czy rolet przeciwwłamaniowych niekiedy zniechęca włamywacza do wtargnięcia lub sprawia, że ma on bardzo utrudnione zadanie, dzięki czemu zwiększa się prawdopodobieństwo, że zostanie w porę zauważony. Zabezpieczenie sklepów czy biur jest bardzo istotne, ponieważ nieplanowanie zniknięcie jakiegoś towaru czy dokumentów może przynieść fatalne skutki. Krata rolowana do biura czy sklepu nie musi wcale wyglądać brzydko, ponieważ dzisiejsze produkty cechują się estetyką wykonania oraz eleganckimi kolorami, dzięki czemu mogą komponować się z resztą budynku lub pomieszczenia.

rolety zewnętrzneOwe kraty zazwyczaj wyposażone są w silnik oraz całą automatykę sterującą, jednak w przypadku małych krat pracownicy biurowi są zobligowani do otwierania i zamykania ręcznego. Rodzajów napędów do nich jest kilka ? boczne, nasadowe trójfazowe lub rurowe oraz centralne jednofazowe. Wybór napędu uzależniony jest od gabarytów, a także potencjalnej intensywności prac. W skład każdej kraty rolowanej wchodzi kurtyna, która wykonana jest z paneli kratowych aluminiowych bądź stalowych. Kolejnym jest skrzynka, do której jest nawijana krata. Wykonana jest przeważnie z ekstrudowanego aluminium, zazwyczaj powlekanego lakierem w systemie PUR ? PA. Jest on odporny na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Wysokości owych skrzynek wynoszą zwykle od 200 do 400 mm ? uzależnione jest to od powierzchni zwijanej kraty. Ponadto istotnym elementem są prowadnice, dzięki którym praca takich rolet jest ułatwiona i cicha.

Wybór odpowiednich zabezpieczeniem do biura jest istotny, chociażby ze względu na konieczność ochrony danych, jak i cennych dokumentów. Aby uniemożliwić wypłynięcie poza firmę, należy zadbać o zabezpieczenia w formie krat rolowanych, dzięki którym żaden włamywacz nie będzie mógł wtargnąć do pomieszczenia i wykraść lub zniszczyć bardzo ważne dokumenty.