Jakie warunki należy spełnić żeby skorzystać z MDM?

Każda osoba, która stara się być w pełni ustatkowana marzy o tym, aby posiadać własne mieszkanie. Większość młodych osób decyduje się na wynajem mieszkań lub domów, ponieważ nie stać ich na kupno. Jednak od stycznia 2014 r. marzenie można spełnić w łatwiejszy sposób z pomocą państwa. Wystarczy spełnić kilka warunków, jak w większości programów i otrzymamy dofinansowanie, dzięki któremu kolejny cel zostanie osiągnięty.

Jak pozyskać dofinansowanie do MDM?

mieszkanieMarząc o swoich czterech kątach znaczna ilość młodego społeczeństwa nie ma takiego nakładu finansowego, aby od razu je kupić. Wówczas decyduje się na wzięcie kredytu i dofinansowania na mieszkanie. Będąc osobą do 35 roku życia i pragnąc stworzyć swoje własne ?M? można wziąć kredyt, którego program i oferta skierowana jest dla takich osób. Program mieszkanie dla młodych jest rodzajem kredytu pod hipotekę z dofinansowania wkładu własnego. Jednak, aby je otrzymać należy spełnić nie tylko wymóg dotyczący wieku, ale też wiele innych, które są regulowane przez ustawę z dnia 27 września 2013 roku. Pierwszym z warunków, jaki należy spełnić jest brak posiadania jakiegokolwiek mieszkania. Chodzi tu nie tylko o fizyczne posiadanie, ponieważ osoby, które miały w przeszłości mieszkanie, ale postanowiły je sprzedać ? finansowanie nie jest dla nich. Warunek ten nie dotyczy rodziców, którzy posiadają troje dzieci. Dodatkowo, jeśli jest się współwłaścicielem domu czy mieszkania ? można śmiało korzystać z pomocy państwa i nie wyklucza to udziału w programie.

klucze do mieszkaniaKolejnym warunkiem, który był wymieniony wcześniej jest wiek ? trzeba mieć poniżej 35 roku życia. Chcąc wziąć udział w programie będąc w małżeństwie, brany jest również pod uwagę wiek współmałżonka. Trzecim obowiązkowym warunkiem jest wzięcie finansowania na 50% ceny nieruchomości przy minimalnym 15-letnim okresie spłaty. W innym przypadku i chęci skorzystania z mniejszego okresu ? opcja nie jest akceptowalna. Ostatnią rzeczą, jaka musi zostać spełniona to wybór nieruchomości. Mieszkanie lub dom powinien posiadać cenę, która nie będzie wyższa od wskaźnika, który jest określony w danym miejscu i rejonie. Cena dotyczy nieruchomości za jeden metr kwadratowy. Jeśli chodzi o dopłaty do mieszkania MDM w Rzeszowie limit cen na rynku pierwotnym wynosi 4 678,30 złotych, a jeśli chodzi o rynek wtórny to limit ceny za jeden metr kwadratowy wynosi 3 827,70 złotych. Limity różnią się w zależności od tego, czy chce się wziąć kredyt w samym Rzeszowie, czy w jego okolicach.

Spełniając wyżej wymienione warunki i chcąc kupić swoją nieruchomość warto zapoznać się bliżej z programem ?Mieszkania dla młodych?. Można skorzystać ze specjalnego kalkulatora wysokości dopłat, który jest dostępny na oficjalnej stronie ? dzięki niemu można dowiedzieć ile dopłaty można otrzymać spełniają konieczne warunki. Jeśli potrzebujemy skorzystać z takiego programu, to naprawdę warto na spokojnie zapoznać się z tematem, aby móc cieszyć się swoim własnym mieszkaniem.