Kabina prysznicowa z deszczownicą

Podstawowym przeznaczeniem każdej łazienki jest zapewnienie nam miejsca, w którym możemy na co dzień dbać o własną higienę. Ponieważ żyjemy w czasach nieustannego biegu, współczesne łazienki projektowane są w ten sposób, by mogły się wykazywać maksymalną funkcjonalnością, a przy tym zapewniały wysoki standard pod względem estetyki wykończenia. Dlatego właśnie w niemal każdej nowoczesnej łazience możemy dziś spotkać kabinę prysznicową, która doskonale wpasowuje się w trend życia w nieustannym pośpiechu, zapewniając możliwość szybkiego korzystania z codziennych kąpieli.

Zalety posiadania deszczownicy

Mimo ogromnego tempa, w jakim żyjemy, warto jednak czasem potrafić zatrzymać się na moment i poświęcić chwilę samemu czy samej sobie. Łazienka jest idealnym miejscem, w którym możemy się zrelaksować i odpocząć po dniu przepełnionym stresem. Nie trzeba wcale kupować w tym celu wanny z hydromasażem ? nie wszyscy mają w końcu wystarczająco dużo miejsca w swojej łazience, żeby taką wannę w niej zamontować. Doskonałym rozwiązaniem może się natomiast okazać deszczownica do kabiny prysznicowej, która idealnie nadaje się do urządzania długich, relaksujących kąpieli. Na ogół dostępne są one w dwóch wariantach ? ściennym lub sufitowym. Wybór jednego z nich to kwestia pozostająca przede wszystkim sprawą gustu użytkowników, nie różnią się one bowiem między sobą prawie niczym poza samym wyglądem.

Jedyny wyjątek stanowią kabiny prysznicowe konstruowane na wymiar ? wówczas lepszym wyborem okażą się z pewnością deszczownice prysznicowe, które pozwalają umiejscowić je w dowolnym punkcie. W przypadku deszczownic ściennych możliwa jest jedynie regulacja kąta ich nachylenia, dlatego są one nieco ograniczone. Znacznie lepiej sprawdzi się tutaj wariant montażu sufitowego, który zapewnia niemal pełną mobilność. Kupując deszczownicę, warto pamiętać o tym, że zużywa ona nieco więcej wody niż zwykła słuchawka prysznicowa, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie obydwu. Co więcej, deszczownica montowana jest zawsze na stałe, dlatego nie można korzystać z niej w taki sposób, jaki jest możliwy przy słuchawce prysznicowej.

Jakkolwiek by było, przy wyborze akcesoriów do nowej kabiny należy kierować się własnym komfortem, a prawda jest taka, że zastosowanie słuchawki oraz deszczownicy stwarza najwięcej możliwości i zapewni największą wygodę podczas użytkowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe będzie korzystanie z prysznica zarówno w celach higienicznych, jak i czysto relaksacyjnych ? deszczownica może być źródłem prawdziwej przyjemności po ciężkim dniu pracy.