Kiedy warto zastosować przenośniki kubełkowe?

W przypadku konieczności regularnego i cyklicznego transportowania sypkich płodów rolnych, bardzo sporym ułatwieniem może się okazać odpowiedniego rodzaju przenośnik. Szczególnie te typu kubełkowego, mogą doskonale sprawdzić się w przypadku transportowania płodów rolnych i materiałów sypkich o niskim poziomie wilgotności.

Automatyczne przenoszenie ziarna

przenośniki kubełkowe do ziarnaNie powinno więc dziwić, że szczególnie często korzysta się z ich w przypadku wielu różnych gospodarstw rolnych. Jak się okazuje, podobnego typu transportery bliskiego zasięgu, mogą się przełożyć w znacznym stopniu na zwiększenie wydajności produkcji płodów rolnych w gospodarstwie. Wszystko dzięki temu, że nowoczesne przenośniki kubełkowe do ziarna pozwalają na pełną automatyzację procesów produkcji, jak również i przetransportowanie płodów rolnych do dedykowanych dla nich silosów, czy też do maszyn transportujących. Maszyny te, przynajmniej gdy mowa jest o tych najwyższej jakości, doskonale radzą sobie z pionowym transportem niemal wszystkich, obecnie uprawianych gatunków roślin, a raczej ich płodów, w postaci ziaren, nasion. Doskonale przenośniki takie są jednak w stanie poradzić sobie z transportowaniem innego rodzaju materiałów sypkich, oraz granulatów, których maksymalna średnica nie jest większa niż 16 mm, a maksymalna wilgotność nie przekracza dopuszczalnego poziomu 25 %.

przenośniki kubełkowe do ziarnaNowoczesne obecnie dostępne przenośniki kubełkowe, są w stanie transportować opisywane rodzaje materiałów z bardzo dużą wydajnością, na co pozwala ich odpowiednia duża długość która dochodzić może nawet do 30 metrów. Obecnie wykorzystywane transportery tego typu to również maszyny niezwykle nowoczesne wyposażone w rozwiązania, które gwarantują bardzo dużą wydajność ich pracy, ale także i trwałość na różne, potencjalnie niekorzystne czynniki. Są one więc coraz częściej wykonane z nowoczesnej stali konstrukcyjnej ocynkowanej, a także wyposażone są one w różne elementy, które ułatwiają im konserwację. Mowa jest tutaj przede wszystkim o specjalnej, dedykowanej, samoczyszczącej stopie, wyposażonej w ruchome dno, czy też kole, które wyposażone zostało w prętowe ożebrowanie. Dzięki temu, można mieć pewność, że z takiego rodzaju przenośnika, będzie można korzystać przez bardzo długi okres czasu.

Na szczęście, od pewnego momentu jest coraz więcej producentów, którzy specjalizują się w produkcji tego rodzaju sprzętów. Daje to pewność, że będzie można dobrać tego rodzaju przenośnik, który jest wykonany bardzo starannie oraz odpowiada nowoczesnym standardom, wysuwanym wobec tego rodzaju urządzeń.