Kiedy zainwestować w ocieplenia pianką?

Odpowiednia izolacja budynku jest bardzo ważna. Bez niej budynek byłby bardzo wrażliwy na wahania temperatur ? latem by się szybko nagrzewał, a zimą panowałby w nim przejmujący chłód. Ważna jest zarówno izolacja fundamentów (od gruntu idzie zimno), jak i ścian (duża powierzchnia) oraz dachu (najbardziej narażonego na działanie promieni słonecznych, czy opadów).

Ocieplenia z wykorzystaniem pianki

ocieplenia Dlatego na izolację trzeba patrzeć kompleksowo. Do wyboru jest wiele metod ociepleń. Na ściany można naklejać styropianowe płyty, są lekkie i tanie. Jednak już na poddaszu się nie sprawdzą, tu trzeba użyć wełny mineralnej. Ta jednak pyli, alergizuje i może chłonąć wilgoć jeśli np. w dachu będzie dziura. Co w przypadku ocieplenia dachów płaskich, posadzek, czy miejsc z widocznymi, wystającymi rurami? Tu już pojawia się większy problem. Na szczęście można zainwestować w profesjonalne ocieplenia w Przemyślu wykorzystujące piankę poliuretanową PUR. Jak to działa, ile kosztuje, kiedy warto w to zainwestować? Taka metoda ocieplenia sprawdzi się zawsze i wszędzie. Piankę nakłada się na dachu płaskie i skośne, na podłogi, ściany i fundamenty.

ocieplenia Pianka doskonale trzyma się każdego podłoża, idealnie wypełnia szczeliny, nie odkleja się, nie spływa ? niemalże od razu delikatnie zwiększa swoją objętość a następnie zastyga. Jej nakładanie przypomina używanie pianki montażowej w sprayu. Profesjonaliści poradzą sobie z tym zadaniem bardzo szybko ? nawet w kilka godzin można ocieplić całe poddasze. W ocieplanie pianką PUR warto zainwestować wtedy, kiedy zależy nam na oszczędnościach. Pianka PUR nie tylko sprawi, że budynek będzie bardziej odporny na działanie niskich i wysokich temperatur z zewnątrz. Pianka świetnie sprawdza się w roli izolacji akustycznej czy izolacji przeciwwilgociowej. Nie trzeba zatem inwestować w dwie osobne izolacje, bo pianką PUR załatwi się wszystko. Pianka PUR sprawdzi się także idealnie przy budynkach o lekkiej, niestanbilnej, czy drewnianej konstrukcji. Są to przede wszystkim budynki rolnicze, takie jak stodoły czy kurniki, ale też małe domki letniskowe, także mobilne. Ciężka izolacja mogłaby obciążyć budynek i doprowadzić np. do obniżenia się dachu. Pianka jest bardzo leciutka i można ją zastosować nawet przy cienkich ścianach.

Reasumując, jak widać pianka poliuretanowa to doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod izolacyjnych. Sprawdzi się przy izolacji cieplnej poddasza, czy izolacji akustycznej fabryki. Warto jest pamiętać o licznych zaletach pianki PUR i jej możliwościach stosowania.