Panele drewnopodobne zamiast drewnianych

Naturalne drewno ma wiele zalet. Ładnie się prezentuje, jest ekologiczne, dosyć twarde i łatwo poddaje się obróbce. Z drewna można budować całe domy, meble, wykorzystuje się je też do tworzenia dekoracji. Niestety, drewno ma również wiele wad, co utrudnia jego wykorzystanie do produkcji wyrobów, które będą znajdowały się poza budynkiem.

Panele jako imitacja drewna

 panele elewacyjne drewnopodobneSłońce sprawia, że kolor blaknie, wilgoć prowadzi do butwienia. Również stałe wystawienie na działanie wysokich i niskich temperatur szkodzi drewnu. Przez to drewniane altanki czy meble ogrodowe muszą być niemalże co roku konserwowane. Specjalne bejce i lakiery sprawiają, że kolor znowu nabierze blasku, a struktura drewna będzie zabezpieczona przed wnikaniem wody. To jednak zajmuje sporo czasu, szczególnie jeśli konserwuje się duży obszar. Dlatego też warto postawić na produkty drewnopodobne, które wyglądają jak drewno, jednak nie posiadają jego wad. Dobrym przykładem są tu najlepsze panele elewacyjne drewnopodobne. Drewno na elewacji można kłaść tylko na płaskich powierzchniach, w dodatku przy rogach budynku trzeba deskę dociąć by nie wystawała.

 panele elewacyjne drewnopodobneElastyczne okładziny można montować na brzegach domu, wokół okien i drzwi, a także przy kolumnach. Okładzina nie rozciąga się, jednak jest na tyle miękka, że można ją łatwo wszędzie zamocować. Kolejna kwestia to wykorzystanie odpowiedniego materiału. Elastyczne panele są odporne na działanie zmiennych czynników atmosferycznych, jak również na uszkodzenia mechaniczne. Nie będą blaknąć, rysować się, czy gnić. Są w zasadzie ,,bezobsługowe? i bezproblemowe. Montuje się je na klej, a potem zabezpiecza lakierem. Trwałość paneli ocenia się nawet na dwadzieścia lat. przez ten czas nie trzeba wykonywać żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. To na pewno dobra opcja dla osób, które nie lubią majsterkować i remontować i zależy im na tym by raz kupiony produkt dobrze się prezentował przez wiele lat. kiedy warto kupić panele drewnopodobne i jak je montować? Obecnie modne jest łączenie białego tynku z ciemnymi panelami. Montuje się je wokół okien i tarasu, czasem także na rogach budynku. W ten sposób tworzy się ładny kontrast i budynek wygląda atrakcyjnie oraz nowocześnie.

Kończąc rozważania, z pewnością panele drewnopodobne okażą się świetną inwestycją. Są bardzo wytrzymałe, ładne i do tego niedrogie ? kosztują o wiele mniej niż panele z drewna naturalnego. Nie wymagają napraw, konserwacji, a montażem każdy jest sobie w stanie poradzić. To z pewnością produkt idealny dla każdego właściciela domu jednorodzinnego.