Meble na wymiar do różnych pomieszczeń

projektowanie wnętrz

Meble na wymiar kojarzą się z zabudowami kuchennymi. Tutaj faktycznie kupno gotowych mebli często jest kiepskim rozwiązaniem, a zabudowa idealnie wpasuje się do wnętrza, możemy także wybrać kolor, materiał czy ilość szafek.

Gdzie sprawdzą się meble na wymiar

meble na wymiarJednak meble na zamówienie sprawdzą się także w sypialni, biurze, pokoju dziecięcym, a nawet w jadalni czy salonie. Wszystko zależy od kreatywności właściciela lokalu i od tego jaki efekt chce osiągnąć we wnętrzu. Na pewno meble na wymiar z Krakowa w dobrej cenie można zastosować w pokoju dla dziecka. Maluchy lubią intensywne kolory, dużo wzorów, czy bardziej odważne kształty, niż dorośli. Dzieci tez mają różne zabawki. Dziewczynka która lubi misie i lalki powinna mieć dużo otwartych regałów, by mieć gdzie je stawiać. Natomiast mały wielbiciel klocków powinien mieć zamykane szafki lub pojemniki na nie, by się nie mieszały i nie kurzyły. Można zaprosić dzieci do tworzenia swoich mebli, na pewno będą zachwycone takim pomysłem. Meble na wymiar z Krakowa w dobrej cenie można zastosować również w biurze, jadalni czy w pokoju dziennym. Tu największym powodzeniem cieszą się stoły/biurka i szafy na wymiar. Stoły i biurka mogą być rozsuwane, z regulowaną wysokością blatu, czy o nietypowych wymiarach, które będą dopasowane do dużej rodziny, czy do dużej ilości materiałów potrzebnych w pracy.

meble na wymiarSzafy również można dopasować pod względem ilości książek, segregatorów czy zabytkowej zastawy wartej pokazania w przeszklonej witrynie. Tutaj do wyboru mamy szafy zamykane, z drzwiczkami, szufladami. Całość może być wykonana z drewna, metalu czy z dodatkiem szkła. Do sypialni najczęściej wybieranymi meblami na wymiar są garderoby, w drugiej kolejności łóżka. Szafa wnękowa z drzwiami przesuwanymi to zdecydowanie najbardziej optymalne rozwiązanie. Jest wygodne i praktyczne. Taką szafę można zamontować nawet w pomieszczeniu ze skosami np. na poddaszu, czy tam gdzie są wnęki/nieregularny kształt pomieszczenia. Odnośnie do łóżka to konstruowane są tu wielkie łoża z kolumnami i baldachimami lub zasłonkami. Kto z nas nie chciałby się czasem poczuć po królewsku? Takich łóżek nie znajdzie się gotowych w sklepie, a jeśli już to będą one bardzo kosztowne i często wykonane z ciemnego drewna, które nie zawsze pasuje nam do pomieszczenia. Decydując się na łoże na wymiar, sami decydujemy o tym, jak będzie wyglądało nasze pomieszczenie.

Możliwość wyboru materiału, kształtu, koloru, czasem też funkcji (np. z regulacją) danego mebla sprawia, że to bardzo korzystna opcja dla każdego.