Membrany dachowe resitrix – nowa technologia

membrany dachowe resitrix

Resitrix to stosunkowo nowa technologia, a co za tym idzie wiele osób nie zdaje sobie sprawy czym dokładnie membrany dachowe tego rodzaju się wyróżniają, kiedy warto je stosować ani czy warto – czyli jakie są tak naprawdę jego wady i zalety. Więc by nieco rozwiać te wątpliwości i trochę przybliżyć charakterystykę tego rozwiązania postaramy się coś więcej o nim powiedzieć.

Membrany resitrix są uniwersalne

membrany dachowe resitrixResitrix są to membrany hydroizolacyjne o wyjątkowych parametrach. powstałe z połączenia właściwości jakie posiadają membrany EPDM z tymi jakie wykazują bitumy modyfikowane polimerami Dzięki takiemu zestawieniu parametrów membrany dachowe resitrix to niezwykle uniwersalne rozwiązanie, które nadaje się do zastosowania na niemal każdym rodzaju podłoża, nawet w przypadku dachów bez spadku. Ich sposób wykonania umożliwia ich łączenie – poprzez zgrzanie ich ze sobą w każdym – dowolnym miejscy, co przekłada się na wygodę stosowania, jak i łatwość montażu. Zgrzewania dokonuje się za pomocą gorącego powietrza, bez użycia otwartego ognia, dzięki czemu montaż jest nie tylko łatwy, ale także i bezpieczny,. Dodatkową zaletą jest tu fakt, że jakość łączenia jak i szczelność spoin, można skontrolować od razu po wykonaniu łączenia i wystarczy do tego jedynie próba wzrokowa.

membrany dachowe resitrixNajwiększą zaleta membrany dachowej resitrix jest jednak fakt, że rozwiązanie to nie wymaga żadnych konserwacji, dzięki czemu utrzymuje swoje parametry przez długie lata, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek dodatkowych prac. Sama membrana odznacza się także dużą wytrzymałością oraz szczelnością, co zapewnia skuteczne zabezpieczenie dachu. Jeśli chodzi o minusy tegoż rozwiązania, to na pewno będzie to cena oraz fakt, że jest to rozwiązanie stosunkowo nowe, a co za tym idzie nie zawsze znajdziemy produkt czy tez wykonawce, a czas oczekiwania na realizację usługi może okazać się znacząco dłuższy niż w przypadku innych rodzajów hydroizolacji dachowych. Czy zatem warto wybrać nowoczesne membrany dachowe? Jeśli możemy pozwolić sobie na nieco większy wydatek to zdecydowanie tak, wyjątkowa trwałość tego rozwiązani, która została potwierdzona certyfikatami oraz brak konieczności wykonywania jakichkolwiek prac konserwacyjnych sprawia, że jest to rozwiązanie niezwykle wygodne i solidne.

Co za tym idzie zainwestowane pieniądze w stosunku do innych membran wraz z czasem użytkowania i brakiem dodatkowych prac będą się nam zwracać. Jest to na pewno idealna propozycja dla osób szukających rozwiązania na lata, dla których priorytetem jest komfort i wysoka jakość.