Niezawodne podciśnieniowe maszyny dla przemysłu

manipulatory podciśnieniowe

Obecnie w wielu gałęziach przemysłu wykorzystuje się maszyny podciśnieniowe, ponieważ dzięki nim możliwe jest uzyskanie wyższej wydajności, co przekłada się oczywiście na lepsze zyski. Wśród takich maszyn podciśnieniowych wymienić można podnośniki, które skonstruowane zostały w taki sposób, aby nie tylko podnosić ładunki, ale także by móc je przechylać oraz obracać.

Manipulatory ze specjalnymi ssawkami

manipulatory podciśnienioweW zależności od modelu, podnośniki podciśnieniowe mogą posiadać różny udźwig, najczęściej jednak nie przekracza on 300 kg. Przykładowo, jeden taki podnośnik, który można znaleźć w ofercie renomowanego producenta, ma udźwig tylko 50 kg. Sprawdzi się więc w zastosowaniach doraźnych, dzięki niemu pracownicy nie będą musieli tracić swojego zdrowia na noszenie ciężkich przedmiotów. Te zostaną szybko przeniesione w dowolne miejsce dzięki podnośnikom. Zastosowanie systemu podciśnieniowego w takich maszynach sprawia, że brak zasilania, który wystąpi podczas pracy urządzenia, nie stanowi żadnego zagrożenia dla niego ani dla otoczenia. Ładunek bowiem nie spadnie z łoskotem na podłogę, ponieważ chwytak nadal będzie go trzymał. Drugim rodzajem maszyn posiadających system podciśnienia są niezawodne manipulatory podciśnieniowe wyposażone w specjalne ssawki, dzięki którym możliwe jest ich wykorzystanie między innymi przy wymianie okien czy ich montażu.

manipulatory podciśnienioweSą w stanie podnieść naprawdę ciężką, dużą szybę ? nie ma możliwości, aby nagle odpadła ona od ramienia manipulatora i rozbiła się. Takie maszyny są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu, dlatego właśnie warto je wykorzystywać w różnych trudnych pracach montażowych. Zyskujemy bowiem dzięki nim nie tylko większą efektywność pracy, ale także właśnie wspomniane bezpieczeństwo, co jest kwestią najważniejszą. Obecnie w ofertach producentów znajdziemy nowoczesne manipulatory podciśnieniowe, które wyróżnia najwyższa jakość wykonania, przejawiająca się w uzyskaniu wyjątkowych parametrów technicznych oraz bardzo dobrej popularności. Do ich zalet należy dodać bardzo prostą obsługę ? chociaż podobnie jak w przypadku innych maszyn kompaktowych, trzeba posiadać uprawnienia do sterowania manipulatorem podciśnieniowym.

Dzięki temu, że jest to zdalne sterowanie, operator ma jednak prawdziwy komfort pracy i bardzo dobrą widoczność w każdej sytuacji, może bowiem w dowolnym momencie zmienić miejsce. Dodatkowo warto wspomnieć, że obecnie manipulatory podciśnieniowe dostępne są u niektórych renomowanych producentów w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, dlatego z pewnością ta inwestycja nie da się nam finansowo mocno we znaki.