Nowoczesne i minimalistyczne zestawy natryskowe

Minimalizm o styl, którego definicją może zostać powiedzenie „Mniej, znaczy więcej”. Decydując się na aranżację łazienki w stylu minimalistycznym, należy ukryć instalacje i wyeksponować tylko te elementy, które są niezbędne do regulacji temperatury i intensywności strumienia wody. Najlepszym rozwiązaniem w takich łazienkach będą systemy podtynkowe, jednak na nie należy zdecydować się przed wykończeniami ścian.

Eleganckie zestawy podtynkowe

zestawy natryskowe podtynkoweCo cechuje minimalistyczne zestawy natryskowe podtynkowe? Cecha różniąca armaturę podtynkową od natynkowej to przede wszystkim sposób montażu. Armatura natynkowa składa się z jednego elementu i jest montowana bezpośrednio na wykończonej glazurze, natomiast w przypadku baterii podtynkowej są to dwa elementy, pierwszy chowany w ścianie oraz drugi, zewnętrzny służący do regulacji ciśnienia i temperatury przepływu. Zabudowane części instalacyjne nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Ograniczona jest też ekspozycja na długotrwałe oddziaływanie wilgoci. Główną i dla wielu osób kluczową zaletą baterii podtynkowych jest bez wątpienia nowoczesny design. Ukrycie większości mechanizmów daje efekt minimalizmu, co rzutuje nie tylko na wizualny odbiór całości, ale również gwarantuje więcej miejsca, co jest istotne w przypadku małych łazienek.

zestawy natryskowe podtynkoweChoć baterie podtynkowe najczęściej stosowane są w łazienkach loftowych i minimalistycznych, to doskonale spełnią swoje zadanie w każdej łazience, bez względu na jej styl wykończenia. Minimalistyczne zestawy natryskowe podtynkowe są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ ilość widocznych elementów została zredukowana do minimum, a kształty są płaskie. Łazienki w stylu minimalistycznym charakteryzują się prostotą, a taki efekt najłatwiej uzyskać decydując się na zastosowanie klastycznych form geometrycznych. Im mniej skomplikowana armatura, tym lepiej, a więc minimalistyczny zestaw natryskowy podtynkowy będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Co więcej, stworzenie minimalistycznej łazienki gwarantuje, że będzie ona modna i jak z katalogu nawet za kilka lat. Proste wnętrza są wiecznie modne. Osoby decydujące się na zestaw natryskowy maj pewność, że cała armatura będzie idealnie współgrała zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym, tworząc komplet.

Bateria natryskowa podtynkowa jest idealnym rozwiązaniem dla zwolenników minimalizmu oraz właścicieli małych mieszkań, gdzie ważny jest każdy centymetr. Jej największą zaleta jest uniwersalność, ponieważ dopasuje się do wnętrz w każdym stylu. Minimalistyczne zestawy natryskowe podtynkowe są inwestycją na wiele lat.