Stara cegła we wnętrzach

Cegła to bardzo popularny oraz podstawowy materiał budowlany. Służy przede wszystkim do wznoszenia ścian, murów, filarów oraz jeszcze wielu innych fundamentów. Boki cegły to podstawa, wozówka oraz główka. Charakteryzuje się ona przede wszystkim niezwykłą wytrzymałością oraz odpornością na wszelakie uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne.

Ściana w industrialnym wnętrzu

ściana ze starej cegły Cegła stara inaczej nazywana jest cegłą z odzysku bądź rozbiórkową. Warto wspomnieć o tym, że kiedyś była malowana ręcznie i służyła ona do wznoszenia różnorodnych obiektów zarówno świeckich, jak i sakralnych. Cegła rozbiórkowa najczęściej pozyskiwana jest z XIX bądź XX wieku. W przeszłości cegły te wykonywane były z jak najlepszej jakości gliny, znacząco różniącej się od tej stosowanej obecnie, dlatego są one tak solidne oraz trwałe. Na rynku istnieje coraz większy wybór cegły dekoracyjnej. Postawiona w pomieszczeniu choć jedna ściana ze starej cegły z odzysku sprawi, że wnętrze nabierze industrialnego, surowego oraz modnego charakteru. Jej niejednolita kolorystyka oraz faktura, to aktualnie jedne z najbardziej poszukiwanych oraz pożądanych w materiałach budulcowych, cechy. Coraz więcej klientów, architektów czy też zawodowych dekoratorów wnętrz, stawia na tego typu ceglane rozwiązanie.

ściana ze starej cegły Efekt ceglanej ściany można uzyskać praktycznie w każdym pomieszczeniu, znajdującym się w danym mieszkaniu czy domu. Może być to zarówno salon, sypialnia, pokój gościnny, jak i kuchnia. We wszystkich tych wnętrzach będzie się on świetnie prezentował i do wszystkich z nich będzie stylistycznie pasował. Ceglana ściana zestawiona, z odpowiednio dobranym do tego budulca, oświetleniem nada każdemu lokum wyjątkowego, ponadprzeciętnego charakteru. Warto dodać, że cegła świetnie komponuje się z innymi materiałami, takimi jak: drewno, metal czy szkło. Możliwości jej zastosowań jest wiele, co również wpływa na jej uniwersalność oraz ponadczasowość. Poza tym każdą powierzchnię ceglanej ściany można wzbogacić o rozmaite dekory. Ich wybór zależny jest od osobistych preferencji oraz upodobań domowników. Dodatkowo cegła jest materiałem łatwym do zaimpregnowania oraz czyszczenia, nie widać na niej śladów tłuszczu, odcisków palców czy też innych rodzajów plam.

Stara oraz naturalna cegła sprawdzi się do każdego rodzaju pomieszczeń, również tych bardziej nowoczesnych. Trendową aranżację stanowi bowiem połączenie stylu tradycyjnego, określanego wiekowym z modernistycznymi, innowacyjnymi rozwiązaniami. Zestawienie to nada każdemu wnętrzu oryginalnego, wyjątkowego charakteru.