Ochrona przed insektami ? moskitiery, rośliny i inne

Wiosna i lato kojarzą się nie tylko z pozytywnymi rzeczami, takimi jak słoneczna pogoda, wakacje, czy grillowanie kiełbasek i szaszłyków. W tych porach roku denerwują nas najbardziej różne insekty ? komary, muchy i inne. Ich ugryzienia są swędzące, zaczerwienione, bywają bolesne i potrafią utrzymywać się nawet kilka dni.

Czy jednak nie można się jakoś uchronić przed kąsającymi komarami?

moskitiera na owady Jednym ze skutecznych produktów będą oczywiście okienne oraz balkonowe moskitiery w Pruszkowie. Jest to rodzaj siatki montowanej w świetle okien i drzwi. Ma drobne oczka, w związku z czym nawet drobne meszki nie przelecą przez nią. Normalnie jeśli otworzymy okno by wywietrzyć pomieszczenie i wpuścić świeże powietrze to razem z nim do pokoju dostaną się insekty. A tak jak mamy moskitierę to można zapomnieć o problemie. Tanie moskitiery można kupić nawet w supermarketach. W opakowaniu jest wielka płachta siatki którą można dociąć na wymiar oraz taśma w rolce którą przykleja się do ramy okna oraz do niej przykleja siatkę. To opcja najtańsza, jednak mało trwała ? czasem siatka nie wytrzymał nawet jednego sezonu. Dlatego też coraz częściej montowane są moskitiery ramowe. Siatka naciągnięta jest na ramę, która wkładana jest za oknem. Jest mocna, solidna, a w razie potrzeby można ją zdjąć np. przy myciu okien, choć nie jest to konieczne.

balkonowe moskitiery w PruszkowieDrugi sposób ochrony przed komarami to zakup komarzycy. Już sama nazwa wskazuje nam do czego ta roślina służy ? do odstraszania komarów i innych insektów. To rodzaj zielonej roślinki, z liśćmi opadającymi w dół. Jest to roslina jednoroczna, to znaczy że po sezonie marnieje, usycha i nadaje się tylko na kompost. Jednak ma ona dużą moc. Siedząc na tarasie czy balkonie moglibyśmy dac się dotkliwie pogryźć przez insekty. Jeśli jednak postawimy tam np. na stoliki doniczkę z komarzycą to spędzimy przyjemny wieczór bez sluchania bzyczenia i brzęczenia. Trzecia opcja to lepy, lampy UV, czy specjalne preparaty płynne emitujące zapach. Są one dosyć skuteczne jednak ich wadą jest to, że owady dostaną się do pomieszczenia ? po prostu zostaną unieszkodliwione przez dany odstraszacz. Trzeba je wymieniać, czy też oczyszczać z insektów. Lepiej jest zatem zainwestować w moskitiery i komarzyce.

Reasumując, wiosna i lato nie muszą się wcale kojarzyć z nieprzyjemnymi ukąszeniami oraz swędzącymi bąblami na skórze. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne produkty a będziemy mogli się cieszyć relaksem, pogodą oraz świeżym powietrzem bez obaw o naloty komarów oraz much.