Zabudowa do pokoju ? hit czy kit?

Zabudowa pokojowa wielu osobom kojarzy się z meblościankami rodem z czasów PRL-u. Faktycznie, wtedy modne były szafy na całą ścianę stawiane w pokoju dziennym ? zwykle poza miejscem do przechowywania rzeczy pełniły też często rolę biblioteczki czy stolika pod telewizor. Były brzydkie, ciemnobrązowe, ponure, ale łatwo dostępne i stosunkowo niedrogie.

Na szczęście od tamtej pory wiele się zmieniło

nowoczesna zabudowa do pokoju we wrocławiuTeraz można zakupić tani, a co ważne ładne komplety meblościanek. Obecnie nowoczesna zabudowa do pokoju we Wrocławiu jest często wybierana przez klientów. Czym się ona różni od tej z czasów komunistycznych? Na pewno inna jest kolorystyka. Obecnie zabudowy są zwykle utrzymane w jasnych kolorach ? białym, beżowym, czasem nawet pastelowym. Kolor może być jednolity na całości, ale nie musi taki być. Niektórzy stawiają na np. białe szafki z zielonymi szufladami, czy niebieskimi pólkami ? wtedy taki kolor ożywia sam mebel, jak również całe pomieszczenie. Druga różnica polega na samej opcji zabudowy. Stare meblościanki były dosyć wysokie, ale nie sięgaly sufitów, ani obu krańców ściany. zawsze mieściły się też na jednej ścianie i można było je postawić tylko przy tej prostej, bez skosów, czy załamań. Obecnie meblościanki robione są na wymiar, więc można je dopasować do każdego pomieszczenia.

zabudowa w salonie Mogą znaleźć się nawet na poddaszu, czy w łukowych pomieszczeniach. Zwykle zabudowana jest cała ściana czyli od podłogi aż do sufitu i od ściany do ściany. w ten sposób mebel jest przede wszystkim bardzo stabilny, nie odsuwa się go, a do tego ma się więcej przestrzeni na rzeczy. Nowoczesna zabudowa znaleźć się może nie tylko w pokoju dziennym. Z powodzeniem stosuje się je w pokojach dziecięcych, sypialniach, a nawet w kuchniach ? zmienia się tylko kolorystykę czy rozstaw półek i zamknięcia w szafkach. Na przykład w sypialni warto mieć szafki z relingami do powieszenia ubrań na wieszakach, w salonie dobra będzie opcja otworu w zabudowie która stworzy przestrzeń na telewizor, z kolei w kuchni gałki czy uchwyty można zastąpić systemami push-to-open, które pozwalają na otwieranie ich bez użycia rąk (można je np. popchnąć łokciem czy stopą).

Nowoczesne meble do zabudowy będą też wykonane z innych tworzyw ? nie tylko z tych drewnopodobnych ale też np. z lacobelu (dającego piękne lśniące wykończenie). Zdecydowanie nie warto pomijać opcji zabudowy pokojowej w domu czy mieszkaniu. Stare meblościanki dawno odeszły w zapomnienie, a teraz pora na nowoczesne aranzacje utrzymane w jasnej kolorystyce, z dobrej jakości tworzyw, które sprawią, że całość będzie pięknie się prezentowała przez wiele lat.