Ogrodzenia gabionowe nowoczesnym i wielofunkcyjnym rozwiązaniem

ogrodzenia gabionowe

Dzisiejsze budownictwo i jego pochodne ze wszystkich stron oferuje nam nowe i całkiem ciekawe rozwiązania. Dotyczy to zarówno aranżacji wnętrz, pokryć dachowych, architektury, jak i ogrodzeń.

Ogrodzenia gabionowe mają wiele zalet

ogrodzenia gabionoweWśród tych ostatnich jakiś czas temu pojawiły się gabiony i całkowicie odmieniły spojrzenie na otoczenie posesji. Nie są one jeszcze tak bardzo popularne jak znane do tej pory typy ogrodzeń, co wynika przede wszystkim z tego, że gabiony nie są zbyt tanie. Ich cena uzależniona jest przede wszystkim od szerokości, wysokości i głębokości siatki, z której są zbudowane. Do tego dochodzi także wypełnienie koszów, na które mogą się składać zarówno kamienie, drewno, żwir, szkło jak i metal. Właśnie zastosowanie dowolnych materiałów, które umożliwiają uzyskanie imponującego efektu powoduje, że ogrodzenia gabionowe są tak doceniane. To doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie niebanalną estetykę, oryginalność i wysoką jakość wykonania.

Co ciekawe gabiony należą do najbardziej długowiecznych zastosowań ? potrafią w niemalże nienaruszonym stanie przetrwać nawet sto lat. Nawet gdy zachodzi konieczność naprawy lub konserwacji, to można wykonać ją szybko, łatwo i stosunkowo tanio. Początkowo siatki, z których wykonywane są gabiony pełniły funkcję zabezpieczającą skarpy przed osuwaniem się gruntu. Dopiero w późniejszym czasie odkryto, że jest to materiał, który rewelacyjnie nadaje się na ogrodzenia i inne elementy posesji takie jak: meble ogrodowe, murki, kosze, studnie czy też inne zabudowania. Zamawiając gabiony w postaci ogrodzeń u producenta najczęściej możemy zdecydować się też na inne wyżej wymienione elementy, które doskonale się ze sobą komponują. Dzięki wspomnianej różnorodności w sposobie wypełnienie gabiony świetnie współgrają z drewnem, kamieniem i właściwie wszystkimi innymi materiałami często stosowanymi w ogrodach. Bez problemu też wkomponujemy je w wygląd elewacji. Warto zauważyć, że ogrodzenia gabionowe odznaczają się też zaletami, których brakuje innym typom. Cechuje je doskonała izolacja akustyczna, dzięki czemu są bardzo dobrym wyborem dla wszystkich mieszkańców mieszkających w pobliżu ruchliwych ulic. Sprawdzą się też u wszystkich miłośników zieleni, ponieważ mogą pełnić funkcję stelażu dla roślin pnących, co wygląda niezwykle efektownie.

Gabiony to zdecydowanie rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oryginalność, chcą zwracać uwagę niebanalnym wyglądem i pomysłowością. Decydując się na nie zyskujemy pewność, że będą się pięknie prezentować przez następne kilkadziesiąt i więcej lat.