Posadzki żywiczne i ich montaż

posadzki żywiczne

Nowoczesne materiały budowlane cieszą się ogromną popularnością wśród ludzi, którzy pragną posiadać własne firmy związane z przemysłem lub hale. Zanim jednak to nastąpi muszą postawić na odpowiedni wybór elementów konstrukcyjnych.

Posadzki żywiczne jako trwałe materiały

posadzki żywicznePosadzki przemysłowe są jednym z tych ważnych elementów, ponieważ są podstawą całego pomieszczenia, dlatego też stosuje się tu głównie posadzki na bazie betonu. Posadzki betonowe niewątpliwie są trwałe, ale pod warunkiem, że są dobrze konserwowane. Ich montaż jest jednak skomplikowany i wymaga wiele precyzji oraz dokładności i cierpliwości. Podobnie jest gdy chodzi o nawierzchnie drogowe betonowe. W tym przypadku również należy całość montażu wykonać niezwykle profesjonalnie po to, aby nawierzchnia służyła ludziom przez wiele lat. Nowością, która jest stosowana na masową skale od kilku lat są posadzki żywiczne, które popularne są w pomieszczeniach kuchennych, łazienkach, na holach i w budynkach użyteczności publicznej. Aby móc je profesjonalnie zamontować należy odpowiednio się do tego przygotować. Przede wszystkim zaczynamy od przygotowania podłoża, które powinno być gładkie. Dlaczego?

posadzki żywiczne Otóż posadzka żywiczna nie jest grubą warstwą (do pięciu milimetrów), więc nierówności w tym przypadku absolutnie nie są wskazane. Dodatkowo trzeba sprawdzić podłoże pod kątem wytrzymałości. Kruchy beton nie będzie dobrym rozwiązaniem. Lepiej jest położyć na beton świeży, który dopiero co został zamontowany. Takie rozwiązanie jest jak najbardziej korzystne, ale jeśli nie mamy innego wyjścia i musimy żywicę podłożyć na starsze podłoże, musimy wykonać impregnację. Polega to na odtłuszczeniu i pokryciu wszelkich nierówności cementem. Następnie możemy się zabrać za proces, jakim jest nakładanie warstwy żywicznej. Przed położeniem łączymy bazę podstawową wraz z utwardzaczem. Takie składniki sprawią, że podłoga będzie trwała i estetyczna. Zanim jednak połączymy musimy zapoznać się z instrukcją załączoną do opakowania lub też zasięgać porady specjalistów. Solidne posadzki żywiczne z Warszawy są specyficznymi materiałami, dlatego nie warto robić tego na własną rękę. Podobnie jest w przypadku innych posadzek. Posadzki samopoziomujące są niezwykle gładkie i równie z uwagi na swoje właściwości, jednakże nie można samemu działać bez konsultacji.

Decydując się na rozwiązania, jakimi są różnego rodzaju posadzki żywiczne warto jest zasięgnąć porad specjalistów z warszawy. Nie każda powierzchnia się nadaje, dlatego też ocena fachowca może w tym przypadku wiele wnieść. Mimo to, omawiane materiały budowlane są sprawdzone i ludzie są z nich bardzo zadowoleni.