Rodzaje bezprzewodowych kluczy udarowych Milwaukee

Amerykańska firma Milwaukee produkuje sprzęt wszelkiej maści ? od najprostszych narzędzi ręcznych, przez niezwykle odporne na warunki pracy urządzenia odtwarzające muzykę, aż po oświetlenie. W asortymencie marki nie mogło zabraknąć urządzeń udarowych, w tym bezprzewodowych kluczy, które znacznie się od siebie różnią.

Wydajny klucz udarowy

klucz udarowy milwaukeeOdmienna jest konstrukcja tych narzędzi, sposób ich zasilania, a przez to także i zastosowanie. Elektryczne klucze udarowe stanowią narzędzie wykorzystywane do mocowania lub demontażu śrub, a więc pełnią funkcję podobną do zakrętarek, jednak stosowany jest w nich wyższy moment obrotowy. Dzięki takiej właściwości bezprzewodowy klucz udarowy Milwaukee może być użyty do wkręcania śrub o bardzo dużej średnicy. Warto wspomnieć, że tego rodzaju narzędzie pasuje do końcówek mocowanych na kwadrat. Ważny jest rozmiar ich nasadki ? mniejszy uchwyt jest przeznaczony do mniejszych wkrętów, a większy do większych. Bezprzewodowe klucze udarowe to znacznie bardziej popularne rozwiązanie niż sprzęt zasilany poprzez kabel. Istotnym parametrem urządzenia jest pojemność akumulatora ? w przypadku Milwaukee wynosi ona od 4 do 8 Ah. Nowoczesna technologia potrafi uchronić narzędzie przed kradzieżą, dzięki systemowi, którego odblokowanie jest możliwe tylko dzięki aplikacji na smartfonie.

klucz udarowy milwaukeeNajważniejszym parametrem urządzenia jest moment obrotowy ? klucze różnią się maksymalną jego wartością. Tego typu urządzenia Milwaukee cechuje nawet 2000 Nm, co zapewnia niezwykle wydajny montaż dużych wkrętów. Ważny jest także moment zrywający w kluczu udarowym, gdyż parametr ten określa zdolność do odkręcania śrub. Niektóre z nich są duże, głęboko wkręcone i bardzo zapieczone, a więc potrzebna jest wysoka wartość momentu zrywającego. Niektóre klucze udarowe zawierają pierścień zabezpieczający, inne są pozbawione tego udogodnienia. Wybierając urządzenie warto zwrócić uwagę na zawartość całego kompletu, gdyż razem z samym kluczem użytkownik nabywa często także walizkę, ładowarkę, dodatkowy akumulator czy inne akcesorium. Milwaukee produkuje najróżniejsze klucze udarowe, które działają bezprzewodowo. Istotnym ich parametrem jest wielkość momentu obrotowego oraz momentu zrywającego.

Pojemność klucza, która wynosi 4-8 Ah, będzie ważna w przypadku długich prac w miejscach pozbawionych stałego źródła prądu. Niektóre narzędzia tego rodzaju nadają się do większych wkrętów, inne do mniejszych ? będzie to istotne np. przy doborze urządzenia względem materiału, w którym użytkownik będzie mocował śrubę.