Przydomowy zbiornik LPG

Instalacja zbiornika na gaz w pobliżu domu ma wiele zalet. Jedną z nich jest bezproblemowa i szybka instalacja. Takie rozwiązanie przydaje się w przypadku braku możliwości podłączenia do sieci gazu ziemnego lub jest ono zbyt kosztowne. Jest to wówczas najkorzystniejszy sposób ogrzewania domu jednorodzinnego.

Ocieplanie domu zbiornikiem na gaz płynny

butla na gazZbiornik LPG nie wymaga osobnego pomieszczenia. Instaluje się go na zewnątrz budynku. Również składowanie paliwa w postaci drewna lub węgla nie jest problemem. Zwłaszcza w niektórych województwach przydatny jest zbiornik gazowy – dolnośląskie, dzięki takim ekologicznym rozwiązaniom może skutecznie walczyć z nadmierną emisją gazów. Taki system jest bezobsługowy i w pełni bezpieczny. Gaz płynny jest bardzo uniwersalny i dzięki niemu można zasilać wiele urządzeń domowych takich jak kocioł centralnego ogrzewania, kuchenkę czy podgrzewacz wody. Może być on zainstalowany na powierzchni lub być całkowicie zakopany. Wszystko zależy od tego jaka jest powierzchnia działki oraz poziom wód gruntowych. Firmy specjalizujące się w instalacjach takich zbiorników zapewniają kompleksową obsługę, która obejmuje opracowanie projektu, wykonanie instalacji gazowej na zewnątrz budynku wraz z pracami ziemnymi, ustawienie zbiornika, prace wewnątrz domu związane z instalacją gazową, dostawę, serwis, a nawet dostarczenie urządzeń grzewczych i kolektorów słonecznych. Zbiorniki naziemne polecane są przy wysokim poziomie wód gruntowych i przy dużej powierzchni działki. Są szybkie w montażu.

zbiornik gazowyPodziemne zbiorniki są doskonałym wyborem na mniejszych działkach i ciaśniejszej zabudowie. Nie ingerują w estetykę terenu, ponieważ są niewidoczne. Każdy tych dwóch rodzajów można zakupić na własność albo wydzierżawić od dostawcy gazu. Jeżeli w przyszłości, w przeciągu kilku lat możliwe będzie przyłączenie do sieci gazowej lepiej jest wydzierżawić zbiornik, ponieważ będzie to korzystniejsze. W obu przypadkach dostępne są one o pojemności 2700 l, 4850 i 6400 l. Istnieją dwa rodzaje rozliczeń. Miesięczne polega na płatności za ilość zużytego gazu poprzez odczytanie go z gazomierzu. Natomiast jednorazowe rozliczenie polega na płatności za dostawę gazu w momencie 14 dni od wystawienia faktury lub w comiesięcznych ratach.

Ogrzewanie z użyciem takiej instalacji w indywidualnym budownictwie jest często wybierane. Bardzo często jest to najlepsze rozwiązanie z możliwych dostępnych opcji. W taki sposób inwestor może zredukować koszty eksploatacji. Podczas wyboru należy kierować się wieloma kryteriami rozpoczynając od możliwości umiejscowienia, a kończąc na zużyciu. Warto zdecydować się na pomoc wykwalifikowanej firmy, która pomoże w dopełnieniu wszelkich formalności.