Sposoby montażu rolet plisowych

plisy

Rolety są praktycznym rozwiązaniem sprawdzającym się w każdym pomieszczeniu. Stanowią skuteczną barierę przed nagrzewającym pomieszczenia słońcem w upalne dni, a także chronią naszą prywatność.

Plisy z ruchomymi profilami

plisy Ogromny wybór odcieni i wzorów materiałów z których wykonuje się płaszcze rolet pozwala dopasować je do każdej stylizacji wnętrza. Dodatkowo różne rodzaje rolet umożliwiają ich dostosowanie do naszych potrzeb. Obecnie markety budowlane mają nad do zaoferowania między innymi eleganckie plisy ze Szczecina. Od tradycyjnych rolet kasetowych lub wolnowiszących plisy dają większą możliwość decydowania o partii okna , która aktualnie chcemy zasłaniać lub odsłonić, albowiem w plisach ruchomy jest zarówno profil górny jak i dolny rolety. Zatem gdy nie chcemy by w pomieszczeniu było ciemno, jednak zależy nam na prywatności odsłonić możemy tylko górną część okna, natomiast jeśli słońce jest wysoko i chcemy zapobiec wdzieraniu się promieni słonecznych i nagrzewaniu pomieszczenia wystarczy, że uniesiemy dolną część plisy, a górna pozostanie zasłonięta. Dowolność plisy pozostawiają nas również w kwestii montażu, można dokonać tego bezinwazyjnie lub ingerując w strukturę ramy okna. W sklepach plisy sprzedawane są wraz z częściami do montażu.

plisy Decydując się jednak na bezinwazyjne zamontowanie rolet plisowych musimy liczyć się z tym, że może być ona mniej stabilna i trwała aniżeli montaż inwazyjny. Do takiego sposobu zamontowania plis stosuje się mocowania i uchwyty. Na ramie okna należy zaznaczyć miejsca mocowania plisy wyznaczone na postawie wcześniejszych pomiarów. W pierwszej kolejności umieszczamy na ramie okna zatrzaski, a w nie wsuwa się mocowania, po których poruszać będzie się plisa. Inwazyjna metoda wymaga wywiercenia w ramie okna otworów, które pozwolą na trwałe i stabilne zamocowanie mocowań plisy. Należy dokonać poprawnego pomiaru by nie wiercić kolejnych otworów w oknie. Pamiętajmy także o tym, że niekiedy wiercenie w ramie okna unieważnia gwarancje na nie, warto zatem sprawdzić to przed przystąpieniem do kupna plisy, utrata gwarancji może bowiem wykluczyć nam możliwość montażu inwazyjnego. Wybierając bezinwazyjny montaż plisy, zawsze mamy możliwość jej szybkiego demontażu, bez konieczności maskowania dziur w ramach pozostałych po mocowaniach rolet.

Pomimo, że montaż plis nie jest skomplikowany zawsze możemy zlecić to osobie od której kupiliśmy rolety. Jeśli zakupu dokonaliśmy w sklepie budowlanym, z pewnością znajdziemy fachowca złotą rączkę, który bez trudu poradzi sobie z założeniem plisy.